Bulgaristan'da koronadan öldü denilen Türk doktor, Türkiye'de tedavideymiş - Son Dakika

Bulgaristan'da koronadan öldü denilen Türk doktor, Türkiye'de tedavideymiş

16.08.2020 14:28
Bulgaristan'da koronadan öldü denilen Türk doktor, Türkiye'de tedavideymiş, System.String[]

Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda, Türklerin de yaşadığı Dobriç kenti hastanesinde dün iki doktorun koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Ancak daha sonra öldü diye açıklanan Türk Dr. Tezgün Arif'in Türkiye'de bir klinikte tedavisinin sürdüğü ortaya çıktı.

Bulgaristan'ın Dobriç kenti hastanesinde dün Türk Dr. Tezgün Arif'in ve diğer bir doktorun koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Dr. Arif'in yakınları, basınca çıkan haberleri okuyunca gözlerine inanamadı. Dr. Arif'in Türkiye'de bir klinikte tedavisi sürdüğü ortaya çıktı.

DOKTOR VE AİLESİNDEN ÖZÜR DİLEDİLER

Söz konusu yanlış açıklamayı yapan Dobriç Sağlık Müfettişliği ve Sağlık Bakanlığı ikinci bir basın bildirisiyle doktor ve ailesinden özür diledi.

DR. TEZGÜN ARİF KİMDİR?

45 yaşındaki Dr. Tezgün Arif, Bulgaristan'ın Varna kentinde ve Dobriç kentinde muayeneleri olan başarılı ve sevilen bir endokrinolog. İki hafta önce Covid-19 testi pozitif çıkan Dr. Arif, geçen hafta rahatsızlanarak bölgede temsilcisi olduğu klinikten yardım istedi. Perşembe günü ambulans helikopterle İstanbul'a sevk edilen doktor, buradaki klinikte tedaviye altına alındı. Covid-19'da böbrek yetmezliği ile entübe edildiği ve durumunun ağır olduğu açıklandı. Ancak Bulgar makamlarının 'Türk kliniği ile irtibatta hata' açıklamasıyla 'öldü' denilmesi şaşkınlık yarattı.

SAĞLIK BAKANI DOBRİÇ HASTANESİ YÖNETİMİNİN İSTİFASINI İSTEDİ

Son 24 saatte Dobriç'te 27 yeni vaka tespit edildi. Dobriç hastanesinde birçok ihlal ve usulsüzlük ortaya çıkması üzerine, Bulgaristan Sağlık Bakanı ve diğer yetkililer hastaneye giderek, hastane yönetiminin değişmesini istedi. Dobriç'teki hastanede Covid-19 hastaları ve diğer hastaların kabul ve tedavi ünitelerimim ayrılmamış olduğu ifade edilirken; tüm hastalara da aynı personelin baktığı aktarıldı. Söz konusu ihmaller sonucunda da son haftalarda bölgedeki vaka sayısının 580'e ulaştığı belirtildi. Sağlık Bakanı, Dobriç Hastanesi yönetiminin toplu istifasını istedi.

Bulgaristan'da koronadan öldü denilen Türk doktor, Türkiye'de tedavideymiş
Bulgaristan'da koronadan öldü denilen Türk doktor, Türkiye'de tedavideymiş

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Bulgaristan'da koronadan öldü denilen Türk doktor, Türkiye'de tedavideymiş - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Selçuk Özdağ'a saldırıda 3 kişi daha tutuklandı Fenerbahçe'nin gündeminde olan Marega için Pinto da Costa'dan açıklama: Teklif almadık Benzinlikte hırsızlık yapan adam, kadın müşterinin cinsel ilişki teklifini kabul edince yakayı ele verdi Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu İki gündür haber alınamayan kadın, evinde uyurken bulundu Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan adam yumruk darbeleriyle kurtulabildi İtalyan güvenlik güçlerinden, Cristiano Ronaldo ve eşinin tatil kaçamağına inceleme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti