HIV'li kan verildi, 12 yıldır enfeksiyonla yaşıyor! Talihsiz çocuğun en büyük hayali doktor olmak - Son Dakika

HIV'li kan verildi, 12 yıldır enfeksiyonla yaşıyor! Talihsiz çocuğun en büyük hayali doktor olmak

01.12.2020 11:33
HIV'li kan verildi, 12 yıldır enfeksiyonla yaşıyor! Talihsiz çocuğun en büyük hayali doktor olmak, System.String[]

Şanlıurfa'da tedavi gördüğü hastanede HIV'li kan verilen ve 12 yıldır bu virüsle yaşayan 14 yaşındaki çocuk, yeni tip koronavirüs nedeniyle zor günler geçiriyor. 9. sınıfa devam eden talihsiz çocuk en büyük hayalinin doktor olmak olduğunu söylerken, baba da oğulları için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Henüz 1.5 yaşındayken 2008 yılında üzerine çaydanlık devrilmesi sonucu vücudunun sol bölümünde yanıklar oluşan, kaldırıldığı hastanede verilen kanda HIV tespit edilen Y.Ç'nin ailesi, tüm olumsuzluklara rağmen çocuklarının sağlığına kavuşacağına inanıyor.

ARKADAŞLARI VE KARDEŞLERİYLE VAKİT GEÇİRİYOR

Y.Ç, evlerinin yakınında bulunan okulda 9'uncu sınıfa devam ediyor, arkadaşları ve kardeşiyle oynayarak vakit geçiriyor.

Baba Mehmet Ç., hayatlarının yaşadıkları talihsiz olay sonrası çok değiştiğini ve oğlunun yeniden sağlığına kavuşması için büyük çaba harcadığını söyledi.

"KORONAYA KARŞI ÇOK DİKKAT EDİYORUZ"

Yeni tip koronavirüs nedeniyle çok hassas ve dikkatli davrandıklarını, çocuğunu özenle koruduklarını anlatan baba Mehmet Ç, "Bu salgın çok tehlikeli, oğlumunki daha da ağır onu çok iyi bir şekilde korumaya çalışıyoruz. Eve misafir kabul etmiyoruz, bunu yapmak istemiyoruz ama tedbirli olmalıyız. Oğlumun zaten hassas bir hastalığı var, yeni tip koronavirüse yakalanmaması için çok dikkat ediyoruz." dedi.

DOKTOR OLMAK İSTİYOR

Oğlunun doktor olma hayalinin olduğunu dile getiren Mehmet Ç., kendilerinin de oğullarının eğitimi için ellerinden gelen desteği verdiklerini ifade etti.

Y.Ç., pandemi nedeniyle okulundan ve arkadaşlarından ayrı kaldığı için üzgün olduğunu, okuluna ve arkadaşlarına kavuşmak için herkesin Kovid-19 tedbirlerine uymasını istedi. Yakalandığı hastalık nedeniyle zor günler geçirdiğini anlatan Y.Ç, kimsenin hasta olmasını istemediğini bu durumun çok zor olduğunu anlattı.

"DERSLERİME EVDEN ÇALIŞIYORUM"

Yeni tip koronavirüse yakalanmamak için kendisine çok dikkat ettiğini, maske takip sosyal mesafe kurallarına uyduğunu dile getiren Y.Ç, "Doktor olup insanları tedavi etmek istiyorum. Derslerime evde çalışıyorum, televizyon ve internetten dersleri izliyorum. Herkesin sağlıklı kalması için pandemi kurallarına uymasını istiyorum." dedi.

HIV'li kan verildi, 12 yıldır enfeksiyonla yaşıyor! Talihsiz çocuğun en büyük hayali doktor olmak

Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam HIV'li kan verildi, 12 yıldır enfeksiyonla yaşıyor! Talihsiz çocuğun en büyük hayali doktor olmak - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Meteoroloji uyardı: 36 ilde kar yağışı bekleniyor ABD Merkez Bankası faiz kararını sabit bıraktı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Yeni arabası ile 2 geyiğe çarpan adam, aynı gün milyoner olduğunu öğrendi MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak