İçişleri Bakanlığı, '29 Ekim kutlamaları yasaklandı' iddiasını reddetti: Kutlanacak, hem de coşkuyla - Son Dakika

İçişleri Bakanlığı, '29 Ekim kutlamaları yasaklandı' iddiasını reddetti: Kutlanacak, hem de coşkuyla

27.10.2020 00:11
İçişleri Bakanlığı, '29 Ekim kutlamaları yasaklandı' iddiasını reddetti: Kutlanacak, hem de coşkuyla, System.String[]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yasaklandığı iddialarının gündeme gelmesinin ardından açıklamada bulunan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yasaklanmadı, tam aksine pandemi koşullarına uygun şekilde tüm yurtta coşkuyla kutlanması istenildi.'' dedi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yasaklandığı iddialarını yalanladı.

COŞKUYLA KUTLANACAK

Çataklı, "Tam aksine pandemi koşullarına uygun şekilde tüm yurtta coşkuyla kutlanması istenildi." değerlendirmesinde bulundu. İllere gönderilen genelgede, kutlamalara ilişkin herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığını vurgulayan Çataklı, şunları kaydetti:

SALGIN KURALLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULACAK

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, tek bir tören yapılması yerine salgınla mücadele şartları göz önünde bulundurularak, gün boyuna yayılacak şekilde, temizlik, maske ve fiziki mesafe kuralları gözetilerek; çelenk sunma törenleri, evlerin cam ve balkonlarının şanlı bayrağımız ile donatılması, çevrimiçi etkinlikler (konserler, gösteriler), ses ve ışık gösterileri, mobil araçlarla ses ve müzik yayını gibi kutlama komitelerince belirlenecek program çerçevesinde, vatandaşlarımızın sağlığını da koruyacak şekilde planlanarak, coşkuyla kutlanacaktır."

Paylaşımında, "29 Ekim kutlanacak! Hem de coşkuyla." ifadesini kullanan Çataklı, "Cumhuriyet sevgisini, Atatürk düşmanlarından öğrenecek değiliz." cümlelerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı, '29 Ekim kutlamaları yasaklandı' iddiasını reddetti: Kutlanacak, hem de coşkuyla
İçişleri Bakanlığı, '29 Ekim kutlamaları yasaklandı' iddiasını reddetti: Kutlanacak, hem de coşkuyla

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika İçişleri Bakanlığı, '29 Ekim kutlamaları yasaklandı' iddiasını reddetti: Kutlanacak, hem de coşkuyla - Son Dakika


Son Dakika

Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Usta tiyatrocu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti Son Dakika! 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı hazırlığı yapan teröristler yakalandı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine 'terörist' diyen Wilders hakkında suç duyurusunda bulundu Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Ermenistan ordusunun hali içler acısı! Sahte koronavirüs raporuyla ordudan kaçıyorlar Hatay'daki patlama sonrası İskenderun Emniyet Müdürü uzun namlulu silahla sokağa inip terörist peşine düştü