Son dakika haberleri: İspanya'nın güneyindeki yangınlar yedinci gününde kontrol altına alındı - Son Dakika

Son dakika haberleri: İspanya'nın güneyindeki yangınlar yedinci gününde kontrol altına alındı

14.09.2021 13:08
Son dakika haberleri: İspanya'nın güneyindeki yangınlar yedinci gününde kontrol altına alındı

Son dakika haberine göre İspanya'nın güneyindeki Endülüs bölgesinin Malaga kenti kırsalında 9 bin 670 hektarlık alanı etkileyen yangınların, yağmurun ardından yedinci gününde kontrol altına alındığı bildirildi.

İspanya'nın güneyindeki Endülüs bölgesinin Malaga kenti kırsalında 9 bin 670 hektarlık alanı etkileyen yangınların, yağmurun ardından yedinci gününde kontrol altına alındığı bildirildi.

Endülüs özerk hükümeti başkanı Juanma Moreno, "Saatlerdir yağan yağmurlar, özverili ve yoğun bir çalışma yürüten ekiplerimizin en iyi yoldaşı oldu. Yangınlardan dolayı verilen alarm düzeyi sıfıra indirildi. Şimdi soğutma çalışmaları için zorlu yeni bir aşama var." açıklamasında bulundu.

Bermeja dağlık alanında etkili olan ve 8 Eylül'de başlayan yangınlardan dolayı bölgeyi terk etmek zorunda kalan 2 bine yakın kişinin de evlerine geri döndüğü bildirildi.

Yangının ikinci gününde bir itfaiye memuru hayatını kaybetmişti.

Yangın söndürme çalışmalarına askerler dahil 400'e yakın personel ve 41 uçak destek vermişti.

YORUMLAR
500
Maymun çiçeği hastalığı iki ülkede daha görüldü Maymun çiçeği hastalığı iki ülkede daha görüldü İspanya'nın Extremadura özerk parlamentosu 1915 olaylarıyla ilgili önergeyi reddetti İspanya'nın Extremadura özerk parlamentosu 1915 olaylarıyla ilgili önergeyi reddetti Dr. Cahit Ünver İlkokulu öğrencileri doğa bilincini kazanıp, suyu tasarruflu kullanmayı öğreniyor Dr. Cahit Ünver İlkokulu öğrencileri doğa bilincini kazanıp, suyu tasarruflu kullanmayı öğreniyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri: İspanya'nın güneyindeki yangınlar yedinci gününde kontrol altına alındı - Son Dakika


Advertisement