- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı - Son Dakika

- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı

05.05.2021 09:48

- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan 37 şüpheliden 29'u gözaltına alındı.

- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı

İSTANBUL - İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan 37 şüpheliden 29'u gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin dijitallerinde yapılan incelemelerde örgüt içi motivasyonu artırmak amacı ile birbirlerine mail gönderdikleri ve 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi örgüt üyelerini gözlemci olmak için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurma konusunda yönlendirdikleri tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipler, FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bu sabaha karşı yeni bir çalışma gerçekleştirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, KHK ile kapatılan örgütün mali yapısını şekillendiren Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerde SGK kaydı bulunan şahıslar başta olmak üzere, diğer bankalardan kredi çekerek ya da başka yöntemlerle Bank Asya'ya para yatırıp fonlayan, örgütün tepe yöneticileri ile irtibat kaydı bulunan, KHK ile kapatılan sendika ve derneklerde üyelik kaydı yer alan, şüpheli hesap hareketleri ile örgüt üyesi olduklarına dair aleyhlerinde itirafçı ifadeler bulunan 37 FETÖ/PDY üyesi belirlendi. Söz konusu 27 şüphelinin yakalanması için dün sabaha karşı eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda 29 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde 2 şüphelinin Covid-19 hastalığı sebebiyle yoğun bakımda olduğu, 4 şüphelinin ise yurtdışında firari durumda olduğu tespit edildi.

Firari 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenilirken, zanlıların üzerinden ve evlerindeki dijitallerinde yapılan incelemelerde, örgüt içi motivasyonu artırmak amacı ile birbirlerine mail gönderdikleri, ayrıca 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi örgüt üyelerini gözlemci olmak için YSK'ya başvurmaya yönlendirdikleri tespit edildi.

- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı
- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı
- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı
- İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa - İstanbul'da FETÖ operasyonu: 29 gözaltı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Jahrein ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitch yayınının tarihi öğrenildi Jahrein ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitch yayınının tarihi öğrenildi Fatih Terim'den soyunma odasında veda gibi konuşma: Teşekkür ederim, hepiniz hakkınızı helal edin Fatih Terim'den soyunma odasında veda gibi konuşma: Teşekkür ederim, hepiniz hakkınızı helal edin Son Dakika! ABD Dışişleri Bakanı: İsrail'in vurduğu medya binasında Hamas'ın faaliyet gösterdiğine yönelik herhangi bir kanıt görmedik Son Dakika! ABD Dışişleri Bakanı: İsrail'in vurduğu medya binasında Hamas'ın faaliyet gösterdiğine yönelik herhangi bir kanıt görmedik Pitonu andıran engerek yılanı, sürüye fazla yaklaşınca çoban köpekleri affetmedi Pitonu andıran engerek yılanı, sürüye fazla yaklaşınca çoban köpekleri affetmedi Cenazeye katılmak istedi, ölümden döndü! Cenazeye katılmak istedi, ölümden döndü! Şeyma Subaşı aşka geldi! Mısırlı milyarder sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğrafını paylaştı Şeyma Subaşı aşka geldi! Mısırlı milyarder sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğrafını paylaştı Gözler Erdoğan'ın açıklayacağı haberde! İşte tam kapanmadan olumsuz etkilenen esnafın istekleri Gözler Erdoğan'ın açıklayacağı haberde! İşte tam kapanmadan olumsuz etkilenen esnafın istekleri Meyve suyu paketinde mide bulandıran cisim! Bakan Ersoy'un eşi paylaştı Meyve suyu paketinde mide bulandıran cisim! Bakan Ersoy'un eşi paylaştı
Advertisement