Son dakika haberleri... Japonya Başbakanı Suga, Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Won ile görüştü - Son Dakika

Son dakika haberleri... Japonya Başbakanı Suga, Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Won ile görüştü

13.05.2021 08:01
Son dakika haberleri... Japonya Başbakanı Suga, Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Won ile görüştü, System.String[]

Son dakika gelişmesine göre Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Park Jie Won ile iki ülke ilişkilerinin son durumunu ele aldı.

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Park Jie Won ile iki ülke ilişkilerinin son durumunu ele aldı.

Kyodo ajansının haberine göre Başbakan Suga Yoşihide, Tokyo'yu ziyaret eden Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Park Jie Won'u kabul etti.

Yonhap ajasına göre ise Park Jie Won, iki ülke siyasi ilişkilerinin seyrinden memnun olunmadığı ve gidişatın olumlu yöne evrilmesi için karşılıklı çabalanması gerektiğini söyledi.

İkili ilişkilerin düzeltilmesine yönelik Suga da gerekli çabanın gösterilmesinin önemini vurguladı.

Salıdan beri Tokyo'da bulunan Won, çeşitli siyasi temaslar kapsamında Japonya Kabine İstihbaratı Direktörü Takizawa Hiroaki ile de görüşmüştü.

Güney Kore Yüksek Mahkemesi 2018'de Japon firmaları, Kore yarımadasının 1910-1945 yıllarındaki koloni döneminde işçi olarak kullanılan Korelilere tazminat ödemeye, mahkum etmişti.

Kyodo ajansı bunun yanı sıra savaş döneminde cinsel istismar mağduru kadınlara tazminat ödenmesi talebiyle sürdürülen bazı davaların ikili siyasi ilişkileri oldukça etkilediğini bildirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri... Japonya Başbakanı Suga, Güney Kore Ulusal İstihbarat Direktörü Won ile görüştü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

A Milli Takım otobüsü camına 'Fenerbahçe düşmanı Şenol Güneş' kağıdı yapıştırıldı 11:03 A Milli Takım otobüsü camına 'Fenerbahçe düşmanı Şenol Güneş' kağıdı yapıştırıldı Balıkçılar şişme bebeği ceset zannetti, ekipler harekete geçti 10:44 Balıkçılar şişme bebeği ceset zannetti, ekipler harekete geçti Şanlıurfa'da acı içinde havlayan köpeği 7'nci kattan aşağı attılar 10:40 Şanlıurfa'da acı içinde havlayan köpeği 7'nci kattan aşağı attılar
İlginç ayrıntı! Kıraç'ın klibindeki her Kıraç için Milli Takım 1 gol yedi 10:32 İlginç ayrıntı! Kıraç'ın klibindeki her Kıraç için Milli Takım 1 gol yedi Türkiye Eurovision'a katılmak için ilk görüşmeleri başlattı 10:20 Türkiye Eurovision'a katılmak için ilk görüşmeleri başlattı Ortak oldular! Çağatay Ulusoy ve Kıvanç Tatlıtuğ kendi şaraplarını üretecek 09:56 Ortak oldular! Çağatay Ulusoy ve Kıvanç Tatlıtuğ kendi şaraplarını üretecek
Esenyurt Polis Merkezi'nde yaşanan şüpheli ölümde, güvenlik amiri Birol Yıldırım'ın son görüntüleri ortaya çıktı 09:48 Esenyurt Polis Merkezi'nde yaşanan şüpheli ölümde, güvenlik amiri Birol Yıldırım'ın son görüntüleri ortaya çıktı Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? 08:20 Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı?
Advertisement