Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti - Son Dakika

Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti

19.09.2020 14:51

Kayseri'de yaşayan Metin Kahraman (75) parkta tanıştığı ve yalnız olduğunu söyleyen bir kadına merhamet ederek kadını evine davet etti. Daveti kabul eden kadınsa iddiaya göre bir süre sonra Kahraman ailesinin 25 yıllık birikimleri olan 130 bin TL ile ziynet eşyalarını alarak kayıplara karıştı. Yakalanan kadın suskunluğunu koruyor.

Kayseri'de parkta tanıştığı 75 yaşındaki Metin Kahraman'ın daveti üzerine evine gidip, 130 bin TL para ve ziynet eşyasını alarak kaçtığı iddia edilen Yeşim Y., polis tarafından gözaltına alındı. Polis ve savcılıkta ifade vermeyen Yeşim Y., akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için hastaneye sevk edildi.

Olay, geçen 7 Ağustos'ta meydana geldi. Metin Kahraman, parkta tanışıp kimsesi olmadığını söyleyen Yeşim Y.'yi evine davet etti. Yeşim Y., bir süre sonra Metin ve Hatice Kahraman çiftinin 25 yıllık birikimleri olan 130 bin TL ile ziynet eşyalarını alarak kayıplara karıştı. Durumu fark eden çift, polise haber verdi.

UŞAK'TA BULUNUP KAYSERİ'YE GETİRİLDİ

Polis, Yeşim Y.'yi yakalamak için çalışma başlatırken Kahraman çifti bu sırada televizyon programına çıkarak, mağduriyetlerini anlattı. Polisin yaptığı araştırmada Yeşim Y.'nin Uşak'ta olduğu belirlendi. Yeşim Y., Uşak'ta polis tarafından yakalanarak gözaltına alınıp Kayseri'ye getirildi.

İFADE VERMEYEN KADININ AKIL SAĞLIĞINDAN ŞÜPHE EDİLİYOR

Emniyette ifade vermeyen Yeşim Y., adliyeye sevk edildi. Yeşim Y., savcılık ve nöbetçi mahkemede de ifade vermeyi kabul etmedi. Bunun üzerine Yeşim Y., akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Kayseri Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi'ne sevk edildi.

Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaptırdı
Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti
Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Parkta tanıştığı kadını evine misafir eden yaşlı çift 25 yıllık birikimlerini kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı