Son dakika... Kazakistan uyruklu doktor anne, kızı için gözyaşları içinde yardım istedi - Son Dakika

Son dakika... Kazakistan uyruklu doktor anne, kızı için gözyaşları içinde yardım istedi

24.04.2022 12:37

Gelen son dakika haberine göre Rett sendromlu Türk vatandaşı 3 yaşındaki kızını kurtarabilmek için Antalya'ya gelen ve ne kalacak yeri ne de işi olan Kazak kadın doktor, kendisi ve kızına yardım eli uzatılmasını istedi.

Rett sendromlu Türk vatandaşı 3 yaşındaki kızını kurtarabilmek için Antalya'ya gelen ve ne kalacak yeri ne de işi olan Kazak kadın doktor, kendisi ve kızına yardım eli uzatılmasını istedi.

Kazakistan'ın Astana kentinde yaşayan 34 yaşındaki doktor, Aıgerim Ussenova, 4 yıl önce S.İ. ile tanıştı. S.İ., yaklaşık 6 aylık bir çabanın ardından genç kadını evlenmeye ikna etti ve İstanbul'a getirdi. Çift, İstanbul'da resmi nikahla evlendi ve 22 Haziran'da 2019'da bir kız çocukları dünyaya geldi.

4 aylık olan minik Asel yoğun şekilde kusmaya başlayınca aile hastaneye başvurdu. Yapılan ön tetkiklerde bebekte, metabolizma sorunları olduğu ve tam teşekküllü bir hastanede tedavisinin yapılması gerektiği bildirildi. Ama maddi imkanı yetersiz olan aile Asel'i hastaneye götüremedi. İddiaya göre Asel, 15. ayına ulaştığında babası onları istemedi ve ülkelerine dönmelerini istedi. Baba, eşi ve kızına bilet alıp ülkesine gönderdi. 2021 yılı mayıs ayında da çift boşandı. Nafaka istememesi için de korkutulduğunu söyleyen Ussenova, bu hakkından da feragat etti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Son dakika... Kazakistan uyruklu doktor anne, kızı için gözyaşları içinde yardım istedi - Son Dakika


Advertisement