Son dakika: Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışları başarıyla gerçekleştirildi - Son Dakika

Son dakika: Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışları başarıyla gerçekleştirildi

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli imkanlarla üretilen Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışlarının başarıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya üzerinden Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın (HGK-84 LAB) test atışlarıyla ilgili güzel bir haber paylaştı. Bakanlık, dosta güven düşmana korku salacak HGK-84 LAB'ın test atışlarının başarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

MSB'den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yerli ve milli imkanlarla üretilen HGK-84 LAB (Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık) Hava Kuvvetlerimiz tarafından yapılan test atışları başarıyla gerçekleştirildi."

VİDEO DA YAYIMLANDI

Öte yandan MSB'nin Twitter hesabından, Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın başarılı geçen test atışıyla ilgili bir video da yayımlandı.

Son dakika: Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışları başarıyla gerçekleştirildi

HGK-84 LAB NEDİR?

LHGK-84 mevcut 2000 lb Mk-84 genel maksat bombalarını ve nüfuz edici bombaları KKS/ANS ve lazer güdüm sistemi ile havadan karaya atılan akıllı bir silaha çeviren, hem sabit hem de hareketli hedeflere karşı kullanılabilen güdüm kitidir.

ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

- Bağlı uçuş sırasında yeniden hedef belirleme

- Karıştırmaya dirençli

- Tüm hava koşullarında çalışabilir

- Görev başına daha az bomba, sorti ve personel

- Düşük lojistik ihtiyacı

- Düşük ikincil hasar

- Maliyet etkin

- F-16 PO-III ve F-4E/2020 uçaklarına sertifiye

- Orta irtifadan atıldığında 12 deniz mili menzil

- Yüksek irtifadan atıldığında 15 deniz mili menzil

- Sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanım

- Lazer Arayıcı Başlık (LAB) ile kullanım

Son dakika: Hassas Güdüm Kiti-84 Lazer Arayıcı Başlık'ın test atışları başarıyla gerçekleştirildi

Son Dakika

Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak İki kardeş hobi olarak başladıkları maket gemide ihracatçı oldu Güne düşüşle başlayan gram altın 365 liradan işlem görüyor Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor Aracı kurum patronu Murat Güler ve şirketlerine borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle işlem yasağı getirildi Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı 18 yıl önce günlüğüne yazdığı hayalini gerçekleştirdi! Evinin bahçesinde kurduğu serada çiçekçilik yapıyor Yükselişe geçen dolar 6,78'den işlem görüyor Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu Çiftçilere 374 milyon lira destek ödemesi yapıldı Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi