Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak - Son Dakika

Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak

26.11.2020 18:42

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, reform görüşmeleri kapsamında yarın "patronlar kulübü" olarak bilinen TÜSİAD yönetimiyle bir araya gelecek. İkinci görüşme ise, cumartesi günü TOBB heyeti ile gerçekleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yapacağı reform görüşmelerinin ilkinin yarın Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ile (TÜSİAD) olacağı açıklandı.

İKİNCİ TOPLANTI TOBB HEYETİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İkinci görüşme ise, cumartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) heyeti ile gerçekleştirilecek. Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katılacak.

"REFORM NİTELİĞİNDE ADIMLAR ATACAĞIZ"

Bakan Elvan, geçtiğimiz günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı açıklamada, ekonomide reform niteliğinde adımlar atılacağını belirtmişti.

İstişareye sonuna kadar açık olacaklarını vurgulayan Bakan Elvan, "Hiçbir insanımızın, vatandaşımızın kafasında en ufak kaygı olmasın. Kapılarımız 24 saat tamamen açık olacak. Bizim de makul gördüğümüz, rasyonel ve haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız, kararlılıkla atacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)
  • halk: telefon rehberınızdekı hakim savcı numaralarını sılın şirketlere kayyum atamayı bırakın yabancı yatırımcıya guven veren yasa cıkarın adalet ekonomı kendılıgınden geelcektır ama pek sanmıyorum değişim şart Cevap Yaz 33 7 Yayından Kaldır

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde