Son dakika! Hem hafızlığı hem de üniversiteyi bitirdi - Son Dakika

Son dakika! Hem hafızlığı hem de üniversiteyi bitirdi

Son dakika gündem haberi... Bu yıl hem ilahiyat fakültesini bitirip hem de hafızlığını ikmal eden Ümraniye Kemerdere Şehsuvaroğlu Camisi İmam Hatibi Haşim Veysel Sırakaya, hafızlık belgesini İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı'dan teslim aldı.

Son dakika! Hem hafızlığı hem de üniversiteyi bitirdi, System.String[]

Bu yıl hem ilahiyat fakültesini bitirip hem de hafızlığını ikmal eden Ümraniye Kemerdere Şehsuvaroğlu Camisi İmam Hatibi Haşim Veysel Sırakaya, hafızlık belgesini İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı'dan teslim aldı.

Müftülükten yapılan açıklamaya göre, geçen yılın mart ayında başladığı hafızlığını 11 ayda tamamlayan Sırakaya, temmuz ayında girdiği hafızlık imtihanını kazandı.

Sırakaya, hafızlık belgesini İstanbul Müftülüğünde gerçekleştirilen törenle İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Maşalı'dan teslim aldı.

Törende konuşan Maşalı, Sırakaya'yı tebrik ederek, "Hafızlıkta, hafız olmak önemli olduğu gibi ondan daha da önemlisi hafız kalabilmektir. Bundan sonraki süreçte sürekli okumaya gayret göster. Hafızlığı sağlamlaştırmanın en önemli yolu ise mukabele okumaktır. Hayırlı uğurlu olsun. Allah mübarek etsin." tavsiyelerinde bulundu. Maşalı, Sırakaya'nın hafızlığını ikmal ettiği Hayırseverler Kur'an Kursu hafızlık hocası Muhittin Geniş'i de tebrik etti.

Hafızlık serüveninin nasıl başladığını anlatan Sırakaya da "Hafızlık, Allah'ın bir lütfudur. Bütün İslami ilimlerin başıdır. Rabbimizin ayetlerini gönüllerimize nakış nakış işlemenin adıdır. Hafızlık aşktır, sevdadır. Ne mutlu hafız olabilenlere ve ne mutlu hafız kalabilenlere." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 12:31 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika! Hem hafızlığı hem de üniversiteyi bitirdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Tartışma yaratan vaka sayısı sözlerinin ardından Bakan Koca'dan yeni açıklama: Ulusal çıkarlar korunuyor Akit TV'de Bakan Albayrak'ın döviz kuruyla ilgili sözlerine ağır eleştiri: Giydiğin ceket bile dolarla geliyor MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt: CHP'den teklif aldım Çalışandan patronu çılgına çeviren şaka: 2.500 liralık stop lambasını söktü, "İhtiyacım vardı" yazıp 5 lira bıraktı Oyun oynarken göle fazla yaklaşan çoban köpeği, timsaha yem oldu Kiradan tasarruf etmek isteyen üniversiteliler depo konteynerlere yöneldi Üçüncü bebeğine hamile olan Chrissy Teigen, düşük yaptı Giyim devi H&M yüzlerce mağazasını kapatacak