Son dakika: Hindistan'ın Assam eyaletindeki sellerde son 24 saatte 10 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

Son dakika: Hindistan'ın Assam eyaletindeki sellerde son 24 saatte 10 kişi hayatını kaybetti

24.06.2022 22:51
Son dakika: Hindistan'ın Assam eyaletindeki sellerde son 24 saatte 10 kişi hayatını kaybetti

Son dakika gündem haberine göre YENİ Hindistan'ın kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde meydana gelen sellerde son 24 saatte 10 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi.

YENİ Hindistan'ın kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde meydana gelen sellerde son 24 saatte 10 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi.

Yerel afet yönetimi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, eyalette nisandan beri 3 bin 510 köyde 3,3 milyondan fazla insanın etkilendiği sel ve heyelanlar nedeniyle toplam can kaybı bugün itibarıyla 117'ye ulaştı.

Açıklamada, sadece son 24 saatte eyalette 10 kişinin daha hayatını kaybettiği belirtildi.

Yetkililer, sele ilişkin durumu havadan haritalamak ve erişilemeyecek alanlara yardım malzemeleri göndermek için Cachar bölgesine iki insansız hava aracının konuşlandırıldığını açıkladı.

Güney Asya'da haziran-eylül aylarında etkili olan muson yağışları, başta Hindistan'da olmak üzere her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.

YORUMLAR
500
FIFA'dan şaşırtan Hindistan kararı! Üyeliğini askıya aldı FIFA'dan şaşırtan Hindistan kararı! Üyeliğini askıya aldı YENİ DELHİ - Hindistan'da bağımsızlık kutlamalarında uçurtmalar nedeniyle yaralanan kuşlar tedavi edildi YENİ DELHİ - Hindistan'da bağımsızlık kutlamalarında uçurtmalar nedeniyle yaralanan kuşlar tedavi edildi Hindistan'da 'Bilkis Bano' adlı toplu tecavüz ve cinayet davasında 11 hükümlü serbest kaldı Hindistan'da 'Bilkis Bano' adlı toplu tecavüz ve cinayet davasında 11 hükümlü serbest kaldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika: Hindistan'ın Assam eyaletindeki sellerde son 24 saatte 10 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement