Son dakika: Hindistan ve Bangladeş'in üst düzey askeri yetkilileri Dakka'da bir araya geldi - Son Dakika

Son dakika: Hindistan ve Bangladeş'in üst düzey askeri yetkilileri Dakka'da bir araya geldi

09.04.2021 10:41
Son dakika: Hindistan ve Bangladeş'in üst düzey askeri yetkilileri Dakka'da bir araya geldi, System.String[]

Edinilen son dakika haberine göre Hindistan Kara Kuvvetleri Komutanı General Manoj Mukund Naravane, dün Dakka'da Bangladeşli mevkidaşı Aziz Ahmed ile görüştü.

Hindistan Kara Kuvvetleri Komutanı General Manoj Mukund Naravane, dün Dakka'da Bangladeşli mevkidaşı Aziz Ahmed ile görüştü.

Bangladeş'in başkenti Dakka'da bir araya gelen ikili, askeri iş birliğinin sağlanması ve geleceğe yönelik iyi ilişkiler yürütülmesi adına görüşme yaptı.

Görüşmede, Hindistan Sınır Yolları Organizasyonunun (BRO) kaydettiği ilerlemeler ele alındı.

Bunun yanı sıra Hindistan Kara Kuvvetleri Komutanı Naravane'nin, 100 bin dozdan fazla Oxford-AstraZeneca aşısını, Bangladeş'e teslim ettiği bildirildi.

Naravane'nin 5 gün sürecek ziyareti boyunca Bangladeş Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlarıyla da görüşmesi bekleniyor.

Bangladeş ordusu, Bangladeş'in bağımsızlığının 70'inci ve ülkenin kurucu lideri Bangabandhu Şeyh Mucibur Rahman'ın doğumunun 100. yıl dönümü vesilesiyle "Shantir Ogroshena" (Barışın savunucusu) adı verilen bir dizi uluslararası oturum düzenliyor.

Etkinliklerin 12 Nisan'a kadar sürmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika: Hindistan ve Bangladeş'in üst düzey askeri yetkilileri Dakka'da bir araya geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişiler belli oldu! İşte 43 maddede muafiyet listesi Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişiler belli oldu! İşte 43 maddede muafiyet listesi İçişleri Bakanlığı'ndan kısmi kapanma genelgesi! Merak edilen tüm detaylar netleşti İçişleri Bakanlığı'ndan kısmi kapanma genelgesi! Merak edilen tüm detaylar netleşti Cübbeli Ahmet'ten düğün eleştirilerine yanıt: Herkesin kandırılma payı var Cübbeli Ahmet'ten düğün eleştirilerine yanıt: Herkesin kandırılma payı var Arsenal, Yusuf Yazıcı için teklifini yaptı! Kabul edilirse Trabzon'un da kasası dolacak Arsenal, Yusuf Yazıcı için teklifini yaptı! Kabul edilirse Trabzon'un da kasası dolacak Mustafa Cengiz'in açıklamaları sonrası futbolculardan ilk tepki geldi Mustafa Cengiz'in açıklamaları sonrası futbolculardan ilk tepki geldi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanmaya geçilecek Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanmaya geçilecek Feci ölüm! Düşürdüğü cep telefonunu almak isterken canından oldu Feci ölüm! Düşürdüğü cep telefonunu almak isterken canından oldu Köy muhtarından cami minaresinde küfürlü anons! Yetmedi bir de fırça sapıyla dayak attı Köy muhtarından cami minaresinde küfürlü anons! Yetmedi bir de fırça sapıyla dayak attı