İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun kayyum çıkışına cevap: Umursamıyorum - Son Dakika

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun kayyum çıkışına cevap: Umursamıyorum

07.09.2019 10:43

İçişleri Bakanı Soylu'nun "İstanbul'a kayyum atanacak mı?" sorusuna "Pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını vermesi, İBB Başkanı'na soruldu. İmamoğlu, "Bütün bunlar polemik. Ben pazar günü kimin ne diyeceğini umursamıyorum" cevabını verdi.

Okulların açılmasıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı'da sergilediği kiralık araçlar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dünkü açıklaması hakkında da konuştu:

"Yıllık 50 milyon liralık tasarruftan bahsediyoruz. Böyle bir israfı ortadan kaldırma çabamızı manipüle etmeye çalışan akla ben şaşıyorum. Biz toplamda 1300 aracın fazlalık olarak kullanıldığını saptadık. 700'ün üstünde bir sayı orada sergileniyor. İsraf var, illa şu marka mı olacak?

Kayyum meselesini ortaya getirmek, pazar günü bunu diyecekmiş, şunu diyecekmiş... Bütün bunlar polemik. Ben pazar günü kimin ne diyeceğini umursamıyorum. Benim işim İstanbullu'ya hizmet. O saatlerde İstanbullu'ya yeşil alan kazandırmak için çalışmada bulunacağım, bunu canlı da yayımlayacağız. Bakalım insanlar o polemiği mi merak edecek, yoksa orman işini mi merak edecek?"

YÜZLERCE ARAÇ YENİKAPI'DA

İmamoğlu'nun talimatıyla, İBB'nin kiraladığı yüzlerce otomobil Yenikapı miting meydanına önceki gece getirilerek sergilenmeye başlamıştı.

Bu olay üzerine basına konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yenikapı'da sergilenen araçların araştırılmasıyla ilgili talimat verdiğini belirterek "Belediye işi şov işi değildir" ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesine kayyum atanacak" iddialarına Pazar günü katılacağı bir televizyon programında yanıt vereceğini de söylemişti.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun kayyum çıkışına cevap: Umursamıyorum

Son Dakika Güncel İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun kayyum çıkışına cevap: Umursamıyorum - Son Dakika


Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz