Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 büyükşehirde ticari taksilerin çalışma günlerine sınırlama getirildi - Son Dakika

Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 büyükşehirde ticari taksilerin çalışma günlerine sınırlama getirildi

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı son genelgeyle koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir'de ticari taksiler plakalarının son rakamına göre belirli günlerde çalışacak.

Türkiye'de koronavirüs salgınının giderek etkisini artırmasıyla alınan önlemler de sıklaşıyor. Buna göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de ticari taksilere de sınırlama getirildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede şu ifadelere yer verildi:

YARIN SON RAKAMI TEK SAYI OLANLAR ÇALIŞACAK

-30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01'den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek.

-Birinci gün olan 30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01' den 30 Mart 2020 tarihi pazartesi saat 24.00'a kadar plakasının son rakamı tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek.

SİSTEM ARDIŞIK OLARAK DEVAM EDECEK

-Belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek.

-İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerimizde de konu Valiler tarafından değerlendirilerek ihtiyaç duyulması halinde belirtilen kapsamda kararlar alınarak uygulanabilecek.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı'nın son günlerde yayınladığı genelgelerle şehirler arası yolcu taşımacılığı sınırlandırılmıştı. Şehirler arası yolculuk yapacak olanlar, valilikler bünyesinde kurulan komisyonlardan izin alarak seyahat edebiliyorlar.

Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 büyükşehirde ticari taksilerin çalışma günlerine sınırlama getirildi
Şehirler arası yolcu taşımacılığının detayları belli oldu! İşte 13 maddelik genelge

Son Dakika: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 131'e, vaka sayısı ise 9217'ye yükseldi

THY'nin salgın tedbirleri kapsamında yapacağı iç hat seferleri belli oldu

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı


Son Dakika

Galeri sahibi, PTT hesabının ekran görüntüsünü paylaşınca 130 bin lirasından oldu Son Dakika: 1 Haziran'da açılacak kahvehanelerde; iskambil, okey, tavla oynanamayacak Dünyanın en lezzetli peynirlerinden olan Karaman'ın Divle obruk peyniri Fransızların tahtını elinden aldı İlk olarak 56 yıl önce üretilen prenses tatlısı Sinop'un simgesi oldu Son dakika: THY ve Pegasus 1 Haziran'da uçuşlara yeniden başlıyor Yusufeli Barajı tamamlandığında milli bütçeye yıllık 1,5 milyar TL katkı sağlayacak İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu Yargıtay, ücreti ödenmeyen işçinin istifa etmesi halinde tazminat alabileceğine hükmetti 1 Haziran'da açılacak olan tarihi Kapalıçarşı dezenfekte edildi Adalar'a giriş çıkış yasağı 1 Haziran'da sona eriyor Türkiye'de tiryakiler 2019 yılında sigaraya 78 milyar lira ödedi Mars ve Ay'a insan göndermek için üretilen roket test sırasında patladı! O anlar kamerada Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran'da açılacak lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile ilgili yeni genelge yayınladı THY uçaklarında ikramlar kutu halinde dağıtılacak, çay ve kahve servisi yapılmayacak BDDK'dan bankalara kredi kolaylığı! KOBİ'ler, ihracatçılar ve yatırım projeleri desteklenecek