Kendisini öldürmesi için kiralayan kadına aşık olmuştu! Cinayetin bedelini müebbet yatarak ödeyecek - Son Dakika

Kendisini öldürmesi için kiralayan kadına aşık olmuştu! Cinayetin bedelini müebbet yatarak ödeyecek

02.12.2020 12:52

Pendik'te ilkokul öğretmeni İlkay Sivaslı'yı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan kiralık katil Tanju Doğan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Doğan, Sivaslı'ya aşık olduğunu; onu ölmekten vazgeçirmeye çalıştığını söylese de parmağı tetikteyken kadının bastırması üzerine silahın ateş aldığını söyledi.

Pendik'te 21 Nisan 2019 tarihinde ilkokul öğretmeni İlkay Sivaslı'yı (41) tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan kiralık katil Tanju Doğan'ın (45) yargılandığı davanın karar duruşması görüldü. Anadolu 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Tanju Doğan cezaevinden getirilirken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın cezai ehliyeti bakımından istenen raporun Adli Tıp Kurumundan gönderildiğini ve raporda sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunu belirtti.

KENDİSİNİ ÖLDÜRMESİNİ İSTEDİ

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanık Tanju Doğan'ın İlkay Sivaslı'yı tasarlayarak öldürmesini gerektirecek aralarında hiçbir neden bulunmadığını belirterek, İlkay Sivaslı'nın ısrarla yaşadığı sorunlar nedeniyle sanıktan kendisini öldürmesini istediği, olay günü sanığın Sivaslı'nın bu talebi üzerine eylemi gerçekleştirdiği kaydetti.

"PARMAĞIM TETİKTEYKEN BASTIRINCA SİLAH ATEŞ ALDI"

Tanju Doğan, "Yastığı karnının üzerine koydu, silahı da elime tutuşturdu. 'Beni vur' dedi. Silahı tutarken tetiği tuttuğum parmağıma bastırdı. Silah ateş aldı, ben çığlık attım. O da çığlık attı. 'Polisi ambulansı aramayacaksın' diyerek beni engelledi. 'Nabzımı kontrol et, öldüğümden emin ol öyle git' dedi. Yaralıyken su istedi, su içirdim. 'Sarıl bana' dedi, ben saçından tuttum ama sarılamadım. 'Kan geliyor mu' dedi, kanın geldiğini söyledim. Elimi tuttu, 'hakkını helal et' dedi. Parmağım tetikteyken parmağıma bastırması üzerine silah ateş aldı. Ben bu olayı yapma taraftarı değildim. Onun ölmesini istemiyordum. Kendisi ölmek istediğini söyleyince ben oyalamak için söylediğini yapıyordum" ifadelerini kullandı.

"CİNAYET, TOKAT ATILMASI SONUCU GERÇEKLEŞMİŞTİR"

Bunun üzerine söz alan İlkay Sivaslı'nın ailesinin avukatı, "Eylem tasarlayarak gerçekleştirilmiştir. Sanığa tasarlama maddesi gereğince ceza verilerek hiçbir indirim hükümlerinin uygulanmamasını talep ediyoruz" dedi. Sanık avukatı, eylemin tasarlayarak öldürme olmadığını söyleyerek, "Sanık eylemini kendisine tokat atılması sonucu gerçekleştirmiştir. Bu neden lehe olan hükümlerin uygulanmasını istiyoruz" diye konuştu.

"PİŞMANIM"

Son sözü sorulan sanık Tanju Doğan ise "Söyleyecek bir şeyim yoktur. Pişmanım, yapmak istememiştim" dedi.

MÜEBBET ALDI

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Tanju Doğan'ı "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cezasında nedenler bulunmadığından herhangi bir artırım veya indirim yapmayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, öğretmen İlkay Sivaslı'nın çeşitli nedenlerle psikolojik bunalıma girdiği, intihar etmeye karar verdiği, bir iki defa intihar etmeye kalkıştığı ancak başaramadığı anlatıldı. Maktulün sosyal medya üzerinden Tanju Doğan ile tanıştığı, arkadaşları oldukları, Doğan'a kendisini öldürmesini söylediği, Tanju Doğan'ın İlkay Sivaslı'ya aşık olması üzerine kendisini ölümden vazgeçirmeye çalıştığı, ancak Sivaslı'nın bu aşka karşılık vermediği belirtildi.

21 Nisan 2019 tarihinde Tanju Doğan'ın silahla birlikte maktulün evine geldiği, maktulün karnına yastık koyarak karın bölgesine ateş ettiği, maktulün şüpheliye 'bir süre bekle, ben öldükten sonra gidersin' dediği ve sanığın evden ayrıldığı kaydedildi. Tanju Doğan'ın maktulü öldürmeyi planladığı, bu planı maktul ile birlikte yaptıklarının kaydedildiği iddianamede, Doğan'ın 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Kendisini öldürmesi için kiralayan kadına aşık olmuştu! Cinayetin bedelini müebbet yatarak ödeyecek

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kendisini öldürmesi için kiralayan kadına aşık olmuştu! Cinayetin bedelini müebbet yatarak ödeyecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti Son Dakika: Türkiye'de 23 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 144 kişi vefat etti, 5 bin 856 yeni vaka tespit edildi Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi