Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi - Son Dakika

Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi

03.03.2021 09:30

Son dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn El-Esed askeri üssüne Rus yapımı 10 katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi. Saldırının, geçen hafta ABD Başkanı Biden'ın talimatıyla Suriye'de İran destekli gruplara yapılan saldırıya misilleme olduğu iddia edildi.

ABD'nin, Irak El Anbar'da bulunan askeri üssü Ayn El-Esed'e 10 katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında üs içinde askerlerin bulunduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

SALDIRIYI HENÜZ ÜSTLENEN OLMADI

Roketli saldırıyı şimdiye kadar üstlenen çıkmadı. Öte yandan saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Irak hükümetinden ise konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Saldırının, ABD'nin Suriye'deki İran destekli grupları vurmasından sonra gerçekleştirilmesi ise iki ülke arasındaki krizin yeniden patlak verdiği şeklinde yorumlandı.

SALDIRININ YAPILDIĞI ARAÇ BULUNDU

Saldırı sonrası güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı inceleme sonucu içerisinde roket rampalarının yer aldığı bir araç bulunduğu aktarıldı.

ESKİ BAŞKAN VURULAN ÜSSÜ ZİYARET ETMİŞTİ

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 26 Aralık 2018'de Enbar'da bulunan Ayn el-Esed Askeri Üssü'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişti.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden, Suriye'deki İran destekli milis grupları vurmak için talimat vermişti. Talimatın ardından bölgedeki gruplara saldırı yapıldı. Saldırıda İran destekli grupların kullandığı birçok yapı hedef alındı.

Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi
Başkan Biden talimat verdi! ABD, Suriye'deki İran destekli gruplara hava saldırısı düzenledi

Son Dakika Dünya Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
  • ASİ: BU KATİL SÜRÜSÜNÜN NE İŞİ VAR BU MÜSLÜMAN TOPRAKLARINDA MÜSLÜMAN DEVLETLER BİR OLUP BU VE BUNLAR GİBİ SÖMÜRÜCÜ KATİL SÜRÜLERİNİ BU TOPRAKLARDAN ATILMALIDIRRRRRRR. Cevap Yaz 28 3 Yayından Kaldır
  • alfa-beta: katuşya füzesi diyor.. müslümanlar gavurlara gavurdan aldıgı silahla saldırıyor..sende burda gavurun icadı olan bilgisayar ve interneti kullanarak tepkini gösteriyorsun.. uyanda balığa gidek müslüman kardeşim. 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Şampiyonluk yolundaki Beşiktaş'a, Cenk'in ardından bir kötü haber de Oğuzhan'dan geldi Şampiyonluk yolundaki Beşiktaş'a, Cenk'in ardından bir kötü haber de Oğuzhan'dan geldi İstanbullular hafta sonuna yağmurla başladı İstanbullular hafta sonuna yağmurla başladı 14 yaşındaki genç kız, 11'inci kattan düşerek yaşamını yitirdi 14 yaşındaki genç kız, 11'inci kattan düşerek yaşamını yitirdi Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Galatasaray'dan gönderilen Belhanda, Fenerbahçe'de forma giymek için 'Fedakarlık yaparım' dedi Galatasaray'dan gönderilen Belhanda, Fenerbahçe'de forma giymek için 'Fedakarlık yaparım' dedi Brezilya'da yetkililerden P1 varyantı uyarısı: Hamilelik planlarınızı erteleyin Brezilya'da yetkililerden P1 varyantı uyarısı: Hamilelik planlarınızı erteleyin Bakan Soylu kısıtlamada Bakan Soylu kısıtlamada "pasaport" kurnazlığı yapanları uyardı: Kim bunu istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim, acımam Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti