Son dakika: İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi - Son Dakika

Son dakika: İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi

Son dakika: İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükselirken, virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 47 oldu.

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19) salgını, komşu ülke İran'da ilk olarak 19 Şubat Çarşamba günü görüldü. Tüm dünya genelinde 2 bin 500'den fazla insanın ölümüne sebep olan Kovid-19'un İran'da sebep olduğu ölümlerin sayısı 12'ye yükseldi. 47 kişiye ise virüs bulaştı.

İran devlet televizyonunda yayınlanan habere göre, Sağlık Bakanı Said Nemeki, Kovid-19 vakalarına ilişkin Meclis'e bir rapor sundu.

Nemeki'nin sunduğu raporda, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye, virüsün bulaştığı kişi sayısının da 47'ye çıktığı belirtildi.

TÜRKİYE'NİN ALDIĞI ÖNLEMLER

Türkiye, komşudaki salgının yurda bulaşması riskine karşılık İran'dan gelen uçuşları durdurma kararı aldı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ise yük ve yolcu tren seferlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, İran'da koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleşen ölümler üzerine Türkiye'nin İran sınırı kapattığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferleri 23 Şubat Pazar günü saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu. Bilindiği üzere, Türkiye ile İran arasındaki demiryolu ile yolcu bağlantısı; Ankara-Tahran-Ankara arasında haftada bir gün çalışan Trans Asya treni ve Van-Tahran-Van arasında haftada bir gün çalışan Van-Tahran treni ile sağlanıyordu."

İTALYA'DA ÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ

Avrupa ülkesi İtalya'dan gelen son dakika bilgisine göre ise ölü sayısı 4'e yükseldi.

3 ÜLKEYE DAHA SIÇRADI

Öte yandan Kovid-19, üç ülkeye daha sıçradı. Ülkelerin resmi kaynaklarından yapılan son açıklamalara göre ölümcül virüs; Afganistan, Bahreyn ve Kuveyt'te görüldü.

Son dakika: İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi
İletişim Başkanlığı'ndan koronavirüs açıklaması: Türkiye'de herhangi bir vaka görülmemiştir

Sağlık Bakanı Koca: İran Sağlık Bakanı'na "Kum kentini karantinaya alırsanız sınırı kapatmayız" dedim

Koronavirüs salgını; Kuveyt, Bahreyn ve Afganistan'a da sıçradı

Çin Devlet Başkanı'ndan korkutan koronavirüs sözleri: Hala acımasız ve karmaşık

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 3'e yükseldi


Son Dakika

Türkiye'nin hamlelerinden rahatsız olan Yunan Genelkurmay Başkanı'ndan küstah tehdit: Bizi hafife alanları ezmeye hazırız Kamerayı kapalı sanan kadın senatör, toplantının ortasında soyundu! Yüzlerce insanın üzerine tanker süren şoför için; milletin aklıyla alan eden savunma Tüm dünya koronavirüsle boğuşurken Kongo'da Ebola salgını patlak verdi Koronavirüs günlerinde kirasını ödeyemeyen kadınlara ahlaksız teklif Donald Trump pedofili mi? Dünyaca ünlü hacker grubu belgeleri paylaştı ABD'de göstericilere müdahale eden polisin attığı ses bombası canlı yayında kadın muhabire isabet etti Rusya, mutasyon geçiren ölümcül kene tehlikesiyle karşı karşıya Koronavirüse yakalanan ve ten rengi koyulaşan Çinli doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti ABD'deki isyan ateşi büyüyor! Göstericiler, polis memurunu öldürdü Hükümetin "cinsel ilişki yasağı" İngiltere'de alay konusu oldu Seyahat kısıtlamalarını gevşeten Hollanda, Türkiye'yi listeye dahil etmedi ABD'de giderek ülkeye yayılan eylemler, ikinci korona dalgasını tetikleyebilir ABD'de iç savaş sinyali! Ordunun hava üssüne yapılan saldırıda 2 Amerikan askeri öldürüldü ABD'den sonra şimdi de Avustralya! Polis 17 yaşındaki siyahi genci tekmeleyerek gözaltına aldı