Son Dakika: İSKİ, Şile'de vatandaşların su kuyruğunda beklediği fotoğraflarla ilgili açıklama yaptı - Son Dakika

Son Dakika: İSKİ, Şile'de vatandaşların su kuyruğunda beklediği fotoğraflarla ilgili açıklama yaptı

Son dakika: Hafta sonunda İstanbul Şile'de vatandaşların su kesintisi nedeniyle ellerindeki bidonlarla tankerlerin arkasında su beklediği fotoğraflardan sonra açıklama yapan İSKİ, Şile'de hafta sonu nüfusunun 1 milyona çıkması nedeniyle bu sorunun yaşandığını ancak sorunun kısa sürede çözüleceğini aktardı.

İSKİ, Şile'de yaşanan su kesintileriyle ilgili yaşanan sorunla ilgili "Şile'nin nüfusu hafta sonu 1 milyona ulaşmaktadır. Bu nedenle yaz aylarında özellikle pazar günü Şile'nin üst kotlarında su basıncı sorunu yaşanmaktadır. İBB ve İSKİ, Şile'deki bu soruna kısa sürede çözüm bulacaktır" açıklamasını yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ŞİLE'NİN NÜFUSU SON 13 YILDA YÜZDE 48 ARTTI"

"Şile İçme Suyu Arıtma Tesisi, 1994 yılında günlük 11 bin metreküp kapasiteyle inşa edilmiştir. Tesis aynı kapasiteyle hizmet etmeye devam etmektedir.

Şile'nin nüfusu ise sadece son 13 yılda, yani 2007 yılından bugüne yüzde 48 oranında artarak 25 binden 38 bine çıkmıştır.

Son Dakika: İSKİ, Şile'de vatandaşların su kuyruğunda beklediği fotoğraflarla ilgili açıklama yaptı

"HAFTA SONU 1 MİLYONLUK NÜFUS NEDENİYLE SU BASINCI SORUNU YAŞANMAKTADIR"

Bir turizm bölgesi olan Şile'nin hafta sonu günübirlik nifusu ise 1 milyona ulaşmaktadır. Bu nedenle yaz aylarında özellikle de pazar günleri Şile'nin üst kotlarında su basıncı sorunu yaşanmaktadır.

"YIL SONUNDA YENİ ARITMA TESİSİ DEVREYE ALINACAK"

Bu hususa çözüm bulmak gayesiyle ilave 20 bin metreküp/günlük arıtma tesisi inşaatı 2018 yılında ihale edilmiş olup bu yıl sonunda devreye alınacaktır.

"ACİL ÇÖZÜM DE SAĞLANACAKTIR"

Ayrıca İBB ve İSKİ, Şile'deki bu soruna acil çözüm bulmak için çalışmalara başlamış olup kısa sürede çözüm sağlanacaktır. İstanbullulara önemle duyurulur."

NE OLMUŞTU?

Şile'de iddiaya göre birkaç gündür bazı mahalle ve köylere su verilmiyor. Ayrıca hemen hemen her mahallede gün aşırı olmak üzere su kesintileri yaşanıyor. Musluklarından su akmayan Şile halkı çareyi su tankerinden bidonlara su doldurmakta buldu. İBB ve İSKİ'ye tepki gösteren vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden, su tankeri önünde bidonlarla bekleyen vatandaşların fotoğrafını paylaştı.

Son Dakika: İSKİ, Şile'de vatandaşların su kuyruğunda beklediği fotoğraflarla ilgili açıklama yaptı

Son Dakika: İSKİ, Şile'de vatandaşların su kuyruğunda beklediği fotoğraflarla ilgili açıklama yaptı
Şile'deki su kuyruğuna tepki! Bakan Varank'tan Akşener ve Kılıçdaroğlu'na gönderme

Son Dakika

ABD'de Joe Biden, Kamala Harris'i başkan yardımcısı adayı olarak seçti Esed rejiminin İdlib'de sızma girişimi püskürtüldü Koronavirüs vakalarının arttığı Kütahya'da düğün, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı Öldürüldüğü söylenen PKK elebaşı Cemil Bayık'la ilgili AK Partili Şamil Tayyar'dan iddiaları güçlendiren sözler Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesini ve kardeşini öldürdü Bitlis'te 36 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü'den ikinci dalga uyarısı: Vaka sayıları daha da artacak Sanatçı Hümeyra'nın 47 yaşındaki oğlu Sadık Bigat hayatını kaybetti Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılmasıyla ilgili açıklama yaptı: Süreç nihai aşamada Denizde bikinisinin iplerini çözen eski manken Lilly Becker, göz göre göre frikik verdi Son Dakika: Türkiye'de 11 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 15 can kaybı, 1183 yeni vaka tespit edildi Sahnede Yeşim Salkım'a cinsiyetçi küfür eden Murat Övünç hakkında karar verildi Son Dakika: Galatasaray, Oğulcan Çağlayan ile sözleşme imzaladı Sanayide tabancayla alacaklısını kovalayan şahıs, 3 kişiyi vurdu Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye koronavirüs övgüsü: Salgın hızlı kontrol altına alındı