Tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına düzenlenen operasyonda 25 kişi tutuklandı - Son Dakika

Tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına düzenlenen operasyonda 25 kişi tutuklandı

25.01.2021 21:41

İstanbul'da bir tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 39 zanlıdan 25'i tutuklandı.

İstanbul'da tapu dairelerinde rüşvet iddialarına yönelik başlatılan soruşturmada geçtiğimiz cuma günü İstanbul, Kayseri ve Manisa'da 40 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, baskınlarda Küçükçekmece Tapu Müdürü Ö.U. ile memurların da aralarında olduğu 39 şüpheli gözaltına alınmıştı.

ÜÇ İLDE OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü'nde dönen 'rüşvet' çarkında teknik takibe takılan ve 22 Ocak'ta üç ilde düzenlenen operasyonda yakalanan şüphelilerin Mali Suçlarla Mücadele Şubesindeki sorguları bugün tamamlandı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, bugün Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

25 KİŞİ TUTUKLANDI

Mahkemeye çıkarılan aralarında Küçükçekmece Tapu Müdürü Ö.U'nun da bulunduğu 39 şüpheliden 25'i tutuklandı. Zanlılar arasındaki 3 kişi savcılıktan serbest bırakılırken, 11 şüphelinin ise 'adli kontrol' şartı ile salıverildiği öğrenildi.

Tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına düzenlenen operasyonda 25 kişi tutuklandı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına düzenlenen operasyonda 25 kişi tutuklandı - Son Dakika


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Twitter'da yeni dönem! 'Paralı' özellik için ilk hamle geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Pazartesi karar alacağız' dediği normalleşme sürecine nasıl geçilecek? Genç, tartıştığı kuzenini baltayla öldürdü Arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 8 kişi yaralandı Son dakika: Yapılandırma ödemesi yapmak isteyenler bu hafta sonu kısıtlamadan muaf olacak Sahte şeyh mahkemeyi etkilemek için 14 yeni tanık getirtti, hakim sayıyı fazla bulup duruşmayı erteledi Kerimcan Durmaz, 'Peşimde' şarkısının klibinde kadın kılığına girip Sharon Stone pozu verdi Kerestelerin altında kalıp ölen kardeşinin yüzüne son kez bakıp gözyaşı döktü