Son Dakika: İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 13 bin 915'e yükseldi - Son Dakika

Son Dakika: İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 13 bin 915'e yükseldi

Son dakika: Yeni tip koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülke olan İtalya'da ölü sayısı her geçen gün artıyor. Ülkede, Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 760 artarak 13 bin 915'e yükseldi.

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı ülke olan İtalya'da bilanço her geçen gün ağırlaşıyor.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede 21 Şubat'ta patlak veren Kovid-19 salgınına ilişkin son bilgileri, başkentte düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

Borrelli, ülkede mevcut Kovid-19 vaka sayısının 83 bin 49'a çıktığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde virüs bulaşanların toplam sayısının ise 115 bin 242'ye yükseldiğini bildirdi.

İYİLEŞEN KİŞİ SAYISI 18 BİN 278'E ULAŞTI

Dün 16 bin 847 olarak açıklanan iyileşen kişi sayısının, bugün 1431 artışla 18 bin 278'e ulaştığını belirten Borrelli, ölü sayısının ise son 24 saatte 760 kişi daha artarak, 13 bin 915'e yükseldiğini bildirdi.

Sivil Savunmanın açıkladığı verilere göre, yeni vaka sayısındaki artış 2000'lerde seyrediyor. Borrelli, bugün 2 bin 477 yeni vaka kaydedildiğini açıkladı. Dün bu sayı 2 bin 937, 31 Mart Salı günü ise 2 bin 107 idi.

Buna göre, ülke genelinde bugüne kadar 581 bin 232 kişiye test yapıldı.

AVRUPA'DA ÖLÜ SAYISI HIZLA ARTIYOR

Avrupa ülkelerinde de yeni tip koronavirüss algını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İngiltere'de, koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 569 artarak 2 bin 921'e yükseldi.

İspanya'da, Kovid-19 salgınından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 950 artarak 10 bin 3'e yükselirken vaka sayısı 110 bini aştı.

Hollanda'da ise yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 166 artarak 1339'a çıktı.

DÜNYA GENELİNDE VAKA SAYISI 50 BİNİ AŞTI

Öte yandan, dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 50 bini aştı.

Son Dakika: İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 13 bin 915'e yükseldi
Son Dakika: İngiltere'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 2 bin 921'e ulaştı

İngiltere'de 5 dakikada sonuç veren koronavirüs test cihazı geliştirildi

İngiliz araştırmacılar üç tip koronavirüsü incelediler: Enfeksiyonlar ilkbaharda durma noktasına geliyor

İngiltere'deki erkek tarafı, koronavirüs nedeniyle kız isteme merasimini görüntülü konuşma ile gerçekleştirdi

Koronavirüse yakalanan Pepe Reina: 25 dakika boyunca oksijensiz kaldım

Son Dakika: Dünya genelinde yeni tip koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 50 bini aştı


Son Dakika

Çinli yetkililerin koronavirüs verilerini Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşmaması binlerce insanın boşu boşuna ölmesine sebep oldu ABD polisi tarafından öldürülen George Floyd'un eşi ve kızı ilk kez konuştu 37 yaşındaki adam, öldürdüğü büyükannesinin cesedini yemeye çalışırken yakalandı ABD hükümetini korku sardı! Kaosun zirveye ulaştığı ABD'de, meşhur "Irak" tugayı görevlendirildi ABD'deki eylemlere destek veren yetişkin film yıldızı uçağa alınmadı Türkiye'nin hamlelerinden rahatsız olan Yunan Genelkurmay Başkanı'ndan küstah tehdit: Bizi hafife alanları ezmeye hazırız Tüm dünyada salgın inişe geçmişken Brezilya'da bir günde 1.262 kişi hayatını kaybetti Kraliyet Ailesini zora sokacak belge basına sızdı! Prenses Diana'nın, elindeki "tecavüz kasedi" sebebiyle öldürüldüğü öne sürüldü ABD'de eylemciler bombayla ATM'yi patlatıp paraları almaya çalıştı Son dakika: Papa'dan Floyd'un öldürülmesine ilişkin ilk tepki: ABD, kendisini yenilgiye uğrattı Donald Trump, ABD'de yağmacıların öldürdüğü emekli polisi paylaştı İran Dini Lideri Hamaney, İran devrimiyle ilgili özeleştiri yaptı Salgının başladığı Vuhan'da 110 gün sonra hayat normale döndü Eylemlere karşı aldığı tavır, yaklaşan seçimler öncesinde Trump'a pahalıya mal olacak Kamerayı kapalı sanan kadın senatör, toplantının ortasında soyundu!