Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı - Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı

31.10.2020 00:22

Son dakika: Merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bakan Pakdemirli'nin 283. Sokak'taki enkaz altından konuştuğu Buse Hasdemir 9,5 saat sonra kurtarıldı.

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından birçok ev yıkılırken, enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.

BUSE KURTARILDI

Enkaz altında kaldıktan sonra Bakan Bekir Pakdemirli ile yaptığı telefon görüşmesinde "Siz köpekleri salın ben de kedi sesi çıkartayım" sözleriyle izleyenlerin gözlerini dolduran Buse Hasdemir enkaz altından özel eğitimli köpeğin yerini tespit etmesinin ardından çıkartıldı.

Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı

HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altındaki Buse Hasyılmaz'ın kurtarıldığını ve hastaneye sevk edildiğini açıkladı.

9 SAAT ARADAN SONRA İKİ KİŞİ DAHA KURTARILDI

Öte yandan ekipler, 283. Sokak'taki binanın enkazından Erol Subaş isimli vatandaşı çevredekilerin alkışları arasında çıkardı. Subaş ambulansla hastaneye kaldırıldı.

285. Sokak'taki çöken binada da ekiplerin çalışması sonuç verdi. Binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan 15 yaşındaki Günay Özışık da yaklaşık 9 saat sonra kurtarıldı. Günay Özışık ambulansla hastaneye götürüldü.

KONUŞARAK KIZINA DESTEK VERDİ

Kamera görüntüsüyle enkazdaki kişinin çocuğu olduğunu tespit eden Günay'ın babası, kurtarma çalışmaları sırasında konuşarak kızına destek verdi. Yaşadığı şokun etkisiyle oğlunun enkazdan çıkarıldığına inanmayan Günay'ın annesini ekipler sakinleştirdi.

Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı

Son Dakika Güncel Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkartıldı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı