Son dakika... Kale bölgesi kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu - Son Dakika

Son dakika... Kale bölgesi kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu

20.03.2021 13:22
Son dakika... Kale bölgesi kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu

Son dakika gündem haberine göre Nevşehir Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yerinde konut isteyen hak sahiplerine yönelik Gazi İlkokulu çevresinde yapılacak olan konut ve dükkanlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 23 Haziran 2021 tarihinde ihale gerçekleştirilecek.

Nevşehir Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yerinde konut isteyen hak sahiplerine yönelik Gazi İlkokulu çevresinde yapılacak olan konut ve dükkanlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 23 Haziran 2021 tarihinde ihale gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıllarda Nevşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından hayata geçirilen Kale Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yerinde konut isteyen hak sahiplerine yönelik Gazi İlkokulu çevresinde yapılması planlanan ve yıllardır beklenen konutlar için ihale tarihinin belli olduğunu açıkladı. Eski Gazi İlkokulu çevresindeki yaklaşık 34 bin metrekare alan içerisinde 135 adet konut ile birlikte 18 adet dükkan ve bir sağlık ocağının yapılacağını belirten Savran, ayrıca bölgede gerekli altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarının da gerçekleştirileceğini bildirdi. Söz konusu konut, dükkan ve işyerlerinin yapımı için TOKİ tarafından 23 Haziran 2021 tarihinde ihalenin gerçekleştirileceğini ifade eden Savran, bölge mimarisine uygun olarak inşa edilecek olan konutların yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını söyledi.

Savran, "Kale etrafındaki kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında evlerinin bulunduğu bölgeden konut isteyen vatandaşlarımızın uzun yıllardır beklediği ihale nihayet gerçekleşiyor. TOKİ tarafından söz konusu bölgeye yapılacak olan konutların ihalesi gerçekleştirilerek en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacak. Burada bölge mimarisine uygun çok özel bir proje uygulanacak. Uzun yıllardır heyecanla beklenen bu projenin nihayet hayata geçmesinde büyük destekleri olan başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere, Valimiz İnci Sezer Becel'e, TOKİ Başkanı Ömer Bulut'a, Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ve AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran'a teşekkür ediyorum. Şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi. - NEVŞEHİR

YORUMLAR
500
BAKAN ÖZER DOĞAL GAZA ERİŞİMİ OLUP, DÖNÜŞÜMÜ YAPILMAMIŞ OKUL KALMAYACAK BAKAN ÖZER DOĞAL GAZA ERİŞİMİ OLUP, DÖNÜŞÜMÜ YAPILMAMIŞ OKUL KALMAYACAK Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den 'yardımcı kaynak' açıklaması Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den 'yardımcı kaynak' açıklaması Açıklaması BAKAN KURUM : EYLÜL'DE YENİ BİR KONUT KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ - 2 BAKAN KURUM : EYLÜL'DE YENİ BİR KONUT KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ - 2
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Son dakika... Kale bölgesi kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement