Son dakika: Sağlık personelinin tayin ile yer değişikliğinde yeni düzenleme - Son Dakika

Son dakika: Sağlık personelinin tayin ile yer değişikliğinde yeni düzenleme

6 gün önce

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde yeni düzenlemeler yaptıklarını belirterek, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi.

Koca, yazılı açıklamasında, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attıklarını vurgulayarak, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

"GRUP VE KIDEM ŞARTI ARANMAKSIZIN TAYİN OLANAĞI GETİRDİK"

"Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk." değerlendirmesinde bulunan Koca, eşi kamu görevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını, son beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.

"YABANCI DİL ŞARTINI KALDIRDIK"

Bakan Koca, şöyle devam etti:

"Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdık. Yapılan düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim."

Son dakika: Sağlık personelinin tayin ile yer değişikliğinde yeni düzenleme
Sağlık Bakanı Koca, anestezi ilaçlarına ilişkin korkutan iddialara açıklık getirdi

Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'çok acele' yazı: Anestezi ilacının kullanımını durdurun

Bakan Selçuk: 9 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 03:41 

YORUMLAR (5)


Son Dakika

Dönerde "çamaşır suyu" iddiasına büfecilerden sert tepki geldi
YHT'e zam yapıldığı ile ilgili haberlere TCDD'den açıklama geldi Trump, 7 ülkeye daha vize kısıtlaması getirmeyi planlıyor Davutoğlu'ndan Bilim ve Sanat Vakfı'na kayyum atanmasıyla ilgili ilk açıklama

Son Dakika Haberleri