Son Dakika Haberleri: Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Bomba İddia: Suudiler Cinayeti Kabul Edecek

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Bomba İddia: Suudiler Cinayeti Kabul Edecek

4 ay önce

CNN International'ın iddiasına göre; Suudi Arabistan, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın sorgu sırasında yanlışlıkla öldüğünü itiraf etmeye ve sorumluluğu üstlenmeye hazırlanıyor.

CNN International'da yer alan habere göre, Suudi yetkililer, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın sorgu sırasında yanlışlıkla öldürüldüğünü itiraf edecek bir rapor hazırlıyor. CNN'in adını vermediği bir kaynağına dayandırdığı haberine göre, Suudi yetkililer Kaşıkçı'nın ölümünden, sorguda görevli olan personelleri sorumlu tutacak.

ABD BASININDAN CEMAL KAŞIKÇI İÇİN YENİ İDDİA

Amerikan CNN televizyonu, Suudi Arabistan'ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak "elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığını" iddia etti.

CNN televizyonu, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia ortaya attı.

KAŞIKÇI, SORGULAMA SIRASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Televizyonun, ismini açıklamadığı iki farklı kaynağa dayandırdığı iddiasına göre Kaşıkçı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu içerisinde yapılan sorgulama sırasında hayatını kaybetti.

Haberde Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak "elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığı" belirtildi.

Buna göre Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı'nın ölümünü yanlış giden bir sorgu sonucu olduğunu kabul edecek bir rapor hazırlıyor.

KAŞIKÇI'NIN SORGULAMASI ÜST BİRİMLERDEN İZİN ALINMADAN YAPILDI

Raporun hazırlanma aşamasında olduğu belirtilen habere göre, raporda Kaşıkçı'nın sorgulanmasının gizli bir operasyon olduğu ve bazı kişilerin olaydan sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi.

Haberde, konsolosluk binasında yaşanan olaya müdahil olanların üst birimlerden gerekli izni almadan bu operasyonu yaptığı yönünde bir sonuca bağlanacağı kaydedildi.

TÜRK HEYETİ DELİL BULDU

Al Jazeera ise Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili Türk heyetinin başkonsolosluktaki aramaları sonrası delil bulduğunu iddia etti.

NE OLMUŞTU?

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

Gazeteci Kaşıkçı'nın Suudi Başkonsolosluğunda kaybolmasının ardından Suudi Arabistan'a yönelik tepkiler sürüyor.

Türk Heyet İçerideyken Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Önünde İlginç Eylem

Türk Yetkililer, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Aramasında 'Mavi Işık' Yöntemi Kullandı
İzmir'de Akılalmaz Olay! İki Kadın, Kediden Bulaşan Parazit Nedeniyle Kör Oldu Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı