Kolombiya'yı ayağa kaldıran olay! 7 asker, 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu - Son Dakika

Kolombiya'yı ayağa kaldıran olay! 7 asker, 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu

Kolombiya'da 7 askerin, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Tepki göstermek amacıyla sokağa dökülen halk, başkent Bogota'da bulunan askeri üssün önünde yaşananları protesto etti.

Kolombiya'da 7 askerin 13 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmasının ardından Bogota'da bulunan askeri üs önünde protesto düzenledi.

KADINLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Kolombiya'da 7 askerin, Risaralda bölgesinde Embera Chami yerli topluluğundan 13 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Yaşanan olay yerlilerin ve kadınların maruz kaldığı şiddeti yeniden gündeme getirirken, halk tepki amacıyla sokağa döküldü. Askerlerin cinsel istismarına uğrayan 13 yaşındaki çocuğa destek amacıyla kadınlar, başkent Bogota'da bulunan Canton Norte askeri üssünün önünde protesto gerçekleştirdi. Orduyu protesto etmek için bir araya gelen kadınlar, cinsel istismarı gerçekleştiren askerlerin cezasız kalmamalarını isteyerek askeri üs önünde slogan attı.

30 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Kolombiya Savunma Bakanı Carlos Holmes Trujillo, olaya yönelik savcılık iddianamesinin bir an önce hazırlanmasın ve faillerin en kısa sürede mahkemeye çıkarılmasını istedi. 5. Kolordu komutanı Tümgeneral Luis Mauricio Ospina ise askerlerle ilgili protokollerin uygulandığını belirterek davanın askeri mahkemede görülmeyeceğini açıkladı. Ospina, Kolombiya ordusunun verilecek cezaları yakından takip edeceğini bildirdi. Yaşları 18 ila 22 arasında değişen askerlerin, 30 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya oldukları duyuruldu.

ASKERLER İTİRAF ETTİ

Öte yandan cinsel istismar olayı, 7 askerin itiraflarının ardından gün yüzüne çıktı. Yerel basına 22 Haziran'da yansıyan cinsel istismar olayının 8 Eylül 2019'da gerçekleştiği ve 7 Kolombiyalı askerin 13 yaşındaki kız çocuğunu kaçırdığı ifade edildi. Söz konusu olaya yönelik açıklama yapan yetkililer, askerlerin cinsel istismarı itiraf ettiklerini ve 30 yıla kadar hapis cezası alabileceklerini ifade etti.

Son Dakika

17:13 Libya'da SİHA'lar Pantsir-S-1 sistemini imha etti: 3 Rus paralı askeri öldü 16:03 ABD'li hazır giyim devi Lucky Brand iflas başvurusunda bulundu 14:21 3 yıl sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk aday belli oldu 14:08 Fenerbahçe, Dorukhan Toköz için teklif yaptı! Beşiktaş transfere sıcak bakıyor 13:28 Fatih Altaylı'dan çarpıcı iddia: Yabancı sınırı getirilirse, üç büyükler bir süre sonra küme düşer 13:26 Merkez, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü 13:13 Rusya, İngiltere'nin yaptırım kararı nedeniyle misilleme yapacak 11:55 Tatil için gittiği Rize'ye hayran kalan Gamze Özçelik, ev yaptırmaya karar verdi 10:30 Son Heung-min ile Hugo Lloris devre arası birbirine girdi, Mourinho "Çok beğendim" dedi 10:24 Mayoyla görüntülenen Birce Akalay, vücudunu havluya sararak gizledi 10:00 Kocası ve erkek kardeşi tarafından taşlanarak öldürüldü 09:57 Fuhuş şebekesi, polise yakalanmamak için "makarna" gibi şifreli kelimeler kullanmış 08:53 Salihli'de 30 dakika boyunca yağan yağmur ve dolu hayatı felç etti 08:05 Temizliğe gelen kadına çocuğunun gözü önünde tecavüz etti 07:45 Dikkat etmezsek bayram bize zehir olabilir! Kurban'da 1 milyon kişi tehdit altında