Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar - Son Dakika

Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

23.01.2021 13:01

Malatya'da bazı vatandaşlar, koronavirüse iyi geldiği ve bağışıklığı güçlendirdiği iddiası ile kendilerini bal arılarına ısırtıyor. Vatandaşlardan gelen talepleri geri çevirmediklerini söyleyen arıcılar, randevu ile çalıştıklarını belirtiyor.

Malatya'da yaşayan bazı vatandaşların, kendilerini koronavirüse karşı korumak için bal arılarına ısırtmaları izleyenleri şaşkına çevirdi. Periyodik bir şekilde yaptıkları bu uygulama ile bağışıklıklarının güçleneceğine iddia eden vatandaşlar, arının iğnesinin vücuda girmesiyle güçlendiklerini öne sürdü.

Son dakika: Koronavirüse iyi geldiğini öne sürüp, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

"ARI ISIRMASI PEK ÇOK RAHATSIZLIĞA İYİ GELİYOR"

Uzmanlar, konu ile ilgili herhangi bir bilimsel çalışması olmadığını belirtirken, arıların alerjik sorunlara yol açabileceği ve ölümlere kadar götürebileceği konusunda uyardı. Arı ısırmasının pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini kaydeden arıcı Cahit Aslan ise, "Benim romatizma ağrılarım vardı, arılara 5- 6 yıldır kendimi ısırtıyorum ve bundan faydalandım. Dizlerimde, kollarımda, omuzlarımda aşırı derecede ağrı ve sızı oluyordu, havalar da soğuduğunda ağrılarım çok fazla artıyordu ve arılar ağrılarımı kesti. "

Son dakika: Koronavirüse iyi geldiğini öne sürüp, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

RANDEVU İLE ÇALIŞIYORLAR

Vatandaştan gelen talepleri geri çevirmediklerini ve bunu ücretsiz bir şekilde yaptıklarını belirten Aslan, "Koronavirüse de iyi geldiği söyleniyor. Çevremdeki arkadaşlardan talepler var. Vatandaşlar randevu alarak gelip kendilerini benim yardımımla arılara ısırtıyor. Bazı vatandaşların arılara alerjisi olabilir, herkese iyi gelmeyebilir. Ben karışmıyorum o boyutuna, ancak bana faydalı olduğunu söylüyorum" ifadesinde bulundu.

Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • etirol: bal arısı ısırmaz sokar ve sokunca o arı ölür birileri para kazansın diye arıları neden ölüme sürüklüyorlar onu anlamıyorum Cevap Yaz 23 2 Yayından Kaldır

Son Dakika

Sokak ortasında eski kocası tarafından öldüresiye dövülen kadının kız kardeşi: Gördüklerimden sonra kriz geçirdim Kırmızı kategorideki Aksaray'da "tam" kapanmaya gidildi Babasının yasağını çiğneyen Yasmin Erbil'den cesur pozlar Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi! Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? Esra Dermancıoğlu, kendisinden 15 yaş küçük sevgilisi yüzünden gelen eleştirilere ateş püskürdü Güney Kore'de genç bir kızı tecavüzden kurtaran Rabia, kahraman oldu Genç kızlara parkta cinsel istismarda bulunan yaşlı adamı çevredekiler darbetti Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı