Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa - Son Dakika

Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa

24.09.2021 12:20

Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa Sanıkların 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla kadar hapisleri talep edildi Küçükçekmece'de yenilenen çocuk parkında kullanılan görsellerin silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın sembollerini andırdığı gerekçesiyle 3...

Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa

Sanıkların 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla kadar hapisleri talep edildi

İSTANBUL - Küçükçekmece'de yenilenen çocuk parkında kullanılan görsellerin silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın sembollerini andırdığı gerekçesiyle 3 sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, sanıkların 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istedi.

Küçükçekmece'de yenilenen çocuk parkında kullanılan görsellerin silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın sembollerinin andırdığı gerekçesiyle 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla kadar hapisleri istenen Küçükçekmece Belediyesi Kontrol Mühendisi Deniz D. K. ile yüklenici firmalarda peyzaj mimarı olarak çalışan Gülsüm G. ve Yüksel P'nin yargılanmasına devam edildi. İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıkların 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklar ile avukatlarının mütalaaya karşı savunma yapması için süre vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 8 Kasım 2020'de Küçükçekmece Belediyesi'ne ait sosyal medya hesabından 'Çocuklarımız için parkları yeniliyoruz. İstasyon mahallesi Atatürk parkının bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına başladık' başlıklı video görselinin paylaşıldığı, Kenan Ç. Hüseyin T. ve MHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı'nın ise olaya ilişkin suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

İddianamede, şüphelilerin park içerisinde işlenen sembollerin bölücü terör örgütü PKK/KCK'yı simgelediğini net bir şekilde bildiklerinin yazışma içerikleri ve alınan beyanlardan anlaşıldığı vurgulandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, şüphelilerin 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa
Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa
Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa
Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa

YORUMLAR
500
Çocuğu Duhok'taki PKK saldırısında yaralanan baba: 'PKK sadece sivilleri hedef alıyor' Çocuğu Duhok'taki PKK saldırısında yaralanan baba: 'PKK sadece sivilleri hedef alıyor' MÜNBİÇ/AYNULARAB - Terör örgütü YPG/PKK kazıdığı tünellerin içine hücreler inşa ediyor MÜNBİÇ/AYNULARAB - Terör örgütü YPG/PKK kazıdığı tünellerin içine hücreler inşa ediyor Eren Abluka-7 Operasyonu'nda PKK'nın sığınağı ele geçirildi Eren Abluka-7 Operasyonu'nda PKK'nın sığınağı ele geçirildi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Küçükçekmece'de çocuk parkı yenilenmesi davasında mütalaa - Son Dakika


Advertisement