Son Dakika: Manisa'da baraj gölündeki toplu balık ölümlerine ilişkin inceleme - Son Dakika

Son Dakika: Manisa'da baraj gölündeki toplu balık ölümlerine ilişkin inceleme

Son dakika gelişmesine göre Manisa'nın Kula ilçesinde bir baraj gölünde çok sayıda balığın telef olması üzerine inceleme başlatıldı.

Son Dakika: Manisa'da baraj gölündeki toplu balık ölümlerine ilişkin inceleme, System.String[]

Manisa'nın Kula ilçesinde bir baraj gölünde çok sayıda balığın telef olması üzerine inceleme başlatıldı.

Kula baraj gölü üzerinde telef olmuş balıkları gören vatandaşlar, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ihbarda bulundu.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, gölden numune aldı.

Yapılan ilk değerlendirmede büyük bölümü sazan balığı olarak tespit edilen balıkların 2-3 gün önce telef oldukları tahmin edildi.

Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu, numunelerin Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsüne gönderildiğini belirterek "İlk tahminimiz olayın, su seviyesindeki azalmaya bağlı olarak oksijen yetersizliğinden kaynaklandığı yönünde. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu bölgedeki ölü balıkları kesinlikle toplamamaları ve bu konunun sağlık açısından tehlike arz edip etmediği belli olana kadar göletten balık avlamamaları." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 15:09 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son Dakika: Manisa'da baraj gölündeki toplu balık ölümlerine ilişkin inceleme - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kur'an kursunda çocuğa şiddet görüntüleriyle ilgili soruşturma başlatıldı Lüks otellerin adını kullanarak açtıkları kopya internet siteleriyle 22 milyon liralık vurgun yaptılar Akıllara durgunluk veren olay! Borcuna karşılık eşini teminat olarak verdi, borcunu ödedi eşi geri gelmedi "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başarılı bir aşının yaygın kullanımına kadar koronavirüse bağlı ölümler 2 milyona ulaşabilir Çapa Tıp Fakültesi'nde maske uyarısı nedeniyle darbedilen hastane personeli görme yetisini kaybedebilir Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu