Son Dakika Haberleri: MEB'den Emine Bulut'un kızına destek açıklaması

MEB'den Emine Bulut'un kızına destek açıklaması

24 gün önce

Milli Eğitim Bakanlığı, eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlayacağını duyurdu.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde, tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Kırıkkale'de, 18 Ağustos Pazar günü, Menderes Caddesi'ndeki bir kafede, Fedai Baran (43), 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut (38) ve kızı F.B.B. ile buluştu.

Fedai Baran ile Emine Bulut, arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada Fedai Baran, yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Emine Bulut, kanlar içinde kalırken, Fedai Baran taksiye binerek kaçtı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan Emine Bulut ile olayın etkisiyle şoka giren kızı F.B.B.'yi ambulansla Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

MEB'den Emine Bulut'un kızına destek açıklaması
Eski eşi tarafından bıçaklanan Emine Bulut'un son görüntüsü ortaya çıktı: Ölmek istemiyorum

Emine Bulut'un bıçaklandıktan sonraki görüntülerini çeken genç serbest bırakıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut çağrısı

Eski eşi Emine Bulut'u katleden cani için istenen ceza belli oldu

Haber Yayın Tarihi: 24.08.2019 04:55 

YORUMLAR


Kamuya 425 şehit yakını ve gazi atanacak
Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası Ekrem İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu açıklaması: Bazı şeyler geçmişte kaldı