Son Dakika Haberleri: Merkel'den Suriye'de Dengeleri Değiştirecek Çıkış: Kimyasal Silah Kullanımını Görmezden Gelemeyiz

Merkel'den Suriye'de Dengeleri Değiştirecek Çıkış: Kimyasal Silah Kullanımını Görmezden Gelemeyiz

8 gün önce

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de kimyasal silah kullanılmasına yönelik açıklamada bulunarak, "Almanya kimyasal silah kullanımını görmezden gelmeyecek." dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de kimyasal silah kullanılmasına yönelik açıklamada bulunarak, "Almanya kimyasal silah kullanımını görmezden gelmeyecek" dedi.

"KENARDA DURUP BEKLEMEYECEĞİZ"

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley de İdlib'de olası bir kimyasal saldırı ihtimaline ilişkin, "Kimyasal silah kullanılana kadar kenarda durup beklemeyeceğiz. Bu konuda Başkan (Donald Trump) da kamuoyu önünde açıkça konuşarak eğer kimyasal silah kullanılırsa ABD karşılık verecek demek istedi." demişti.

"ALMAN ANAYASASINA UYGUN OLARAK KARAR VERECEĞİZ"

Konuyla ilgili açıklama yapan bir diğer isim olan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ise, "Alman anayasasına ve tabi ki uluslararası hukuka uygun olarak bağımsız bir karar vereceğiz. Parlamento onayı olmadan hiçbir şey olmayacak" ifadelerini kullandı.

"GÜNDEMİMİZDE İDLİB'DE İNSANİ FELAKETİN ÖNLENMESİ VAR"

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da geçtiğimiz günlerde, "Şu an gündemimizde İdlib'de insani felaketin önlenmesi var." derken, Esad rejiminin olası bir kimyasal silah saldırısının ardından ABD, Fransa ve İngiltere'nin muhtemel ortak operasyonuna Almanya'nın da katılıp katılamayacağına ilişkin Alman Savunma Bakanlığı'nın inceleme yaptığı iddia edilmişti.

MİT, Reyhanlı Saldırısının Faillerini Yönlendiren Yusuf Nazik'i Yakaladı

Reyhanlı Saldırısının Zanlısı: Emri Suriye İstihbaratı Verdi
Suriye'de Uçağı Düşürülen Rusya, Akdeniz Kıyılarına Hava ve Deniz Trafiğini Durdurdu Tayin Edilen Polis Memuru, Beylik Tabancasını Kafasına Dayayınca Emniyet Karıştı

İdlibli Şair, Suriye İçin Yaptıklarından Etkilenerek Başkan Erdoğan'a Şiir Yazdı Son Dakika! Hava Kuvvetleri'nde FETÖ Operasyonu! Aktif Görevdeki 110 Asker Hakkında Gözaltı Kararı