Son Dakika: Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'deki istifalarla ilgili açıklama: İyi günde olsunlar - Son Dakika

Son Dakika: Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'deki istifalarla ilgili açıklama: İyi günde olsunlar

2 ay önce

Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'deki istifalarla ilgili kamuoyunu şaşırtan bir yorum geldi. Bahçeli, "İYİ Parti, iyi günlerde olsun, tahriklere kapılmasınlar" dedi.

Son günlerde siyasetin gündemlerinden biri de İYİ Parti'deki istifalar. Bu konuda ne diyeceği merak edilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli herkesi şaşırttı. İtidal çağrısı yapan Bahçeli "Tahriklere kapılmasınlar." çağrısı yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi, bugün TBMM'de grup toplantısı düzenledi. Genel Başkan Devlet Bahçeli, konuşmasında İYİ Parti'deki istifalarla ilgili bir açıklama yapmazken, grup toplantısının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"TAHRİKLERE KAPILMASINLAR"

Bahçeli, İYİ Parti'deki istifaların sorulması üzerine şunları söyledi " Türkiye'nin siyasi istikrara, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde hiçbir siyasi partide istikrarsızlık söz konusu olmamalıdır. Bunlara dikkat etmek lazım. Bir tarafta yeni parti kurulması tartışmaları var, bir tarafta FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları var, bir tarafta da partileri karıştırmak isteyen zihniyetler var. İYİ Parti, iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar."

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın İYİ Parti'den istifasının ardından dün de Balıkesir Milletvekili İsmail Ok istifa etmişti. Son iki isimle birlikte İYİ Parti'den istifa eden vekil sayısı beşe yükselmişti. Ankara kulislerinde 5 milletvekilinin daha İYİ Parti'den istifa edeceği konuşuluyor.

Son Dakika: Devlet Bahçeli'den İYİ Parti'deki istifalarla ilgili açıklama: İyi günde olsunlar
Son dakika: İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok partisinden istifa etti

İYİ Parti'den istifa eden Tuba Vural Çokal'dan Meral Akşener'e sert eleştiri: Tam bir hayal kırıklığı
Son Dakika

'Evde Kal' uyarılarının dikkate alınmadığı Sivas'ta cadde ve sokaklar dolup taştı
İstanbul'da ürküten koronavirüs fotoğrafları! 4 cenaze aracı arka arkaya dizildi Koronavirüsün nasıl bu kadar bulaşıcı olduğunun şifresi çözüldü