Son dakika! Milliyet'ten "toplumsal cinsiyet eşitliği"ne büyük destek - Son Dakika

Son dakika! Milliyet'ten "toplumsal cinsiyet eşitliği"ne büyük destek

08.10.2020 14:57
Son dakika! Milliyet'ten

Son dakika haberine göre Milliyet Gazetesi, medya ve iletişim alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi için yaptığı çalışmalar kapsamında, Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi'nin (UN Women) küresel medya birliği "Media-Compact" üyesi oldu.

Milliyet Gazetesi, medya ve iletişim alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi için yaptığı çalışmalar kapsamında, Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi'nin (UN Women) küresel medya birliği "Media-Compact" üyesi oldu.

Medyanın kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması konusundaki öncü rolüne katkı sağlamak amacıyla UN Women tarafından kurulan Media Compact, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda aktif rol oynayan medya kuruluşlarından oluşuyor.

Media Compact üyesi olan medya kuruluşları, bu alandaki yayınları ve toplumsal cinsiyete duyarlı kurumsal uygulamalarıyla, kadın hakları ve eşitlik konusundaki çalışmalarını genişletiyorlar.Milliyet Gazetesi, UN Women küresel medya birliği Media-Compact'e dahil olan tek ve ilk Türkiye Gazetesi olma özelliğini taşıyor. Gazete, Media Compact üyesi olarak, UN Women ile iş birliği içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği savunuculuğu yapacak ve eşitlik hareketine tüm okurlarını davet edecek.

Küreselde 80'i aşkın medya kuruluşunun yer aldığı Media Compact, 2015 yılından bu yana, medya ve iletişim sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmaları destekliyor ve teşvik ediyor. (Fotoğraflı)


Son dakika! Milliyet'ten toplumsal cinsiyet eşitliği ne büyük destek
Son dakika! Milliyet'ten toplumsal cinsiyet eşitliği ne büyük destek
Son dakika! Milliyet'ten toplumsal cinsiyet eşitliği ne büyük destek

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Son dakika! Milliyet'ten 'toplumsal cinsiyet eşitliği'ne büyük destek - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Adalet Bakanı Gül'den Bakan Soylu'nun annesine yönelik hakaretle ilgili açıklama: En ağır cezayı bulacağına inanıyorum Rıdvan Dilmen Fatih Terim'e transfer eleştirisi: Sergen hoca ne yapsın ağabey? Uydudan çekilen fotoğraflardan Afrika fillerini saydılar Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Denize atlayan vatandaşın geride bıraktığı mektup yürek dağladı: Çocuklara sahip çıkın Döner fabrikasındaki skandala Bakanlık el atınca videoda kahkahalar atan şahsın suratı asıldı Ölü sanılan bebek hareket etmeye başladı, doktor hatası ortaya çıkmasın diye günahsız canı morga yolladı İstanbul'un göbeğinde dehşet! Önünü kestikleri otobüsün camını kırıp şoförü ve oğlunu darp ettiler