Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü - Son Dakika

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü

20.10.2020 11:31

Son dakika! Milli İstihbarat Teşkilatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen ortak operasyonda, PKK'nın Metina istihbarat sorumlusu Ahmet Bal öldürüldü.

Terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan sınır ötesi operasyonlarda Kandil'e ağır bir darbe daha vuruldu. MİT ve TSK operasyonunda Kuzey Irak'ta bulunan Metina'nın sorumlusu olduğu iddia edilen ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Ahmet Bal, etkisiz hale getirildi.

BERABERİNDEKİLER DE ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, bölgedeki yerelistihbarat ağı üzerinden "Dara Kato" kod adlı terörist Ahmet Bal'ın bazı PKKmensuplarıyla gizli toplantı yapacağını tespit eden MİT, toplantının yapılacağıyeri de teyit ederek harekete geçti. MİT ve Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) geçen günlerde düzenlenenoperasyonda Ahmet Bal ve beraberindeki 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü

MİT'İN TAKİBİNDEYDİ

MİT, 2018-2019 yılları arasında Suriye'den Türkiye'ye patlayıcı veterörist aktarımı faaliyetlerinde bulunan terörist Ahmet Bal'ın özelgörevlendirmeyle bu yıl Metina'ya geldiğini ve Türkiye'nin bölgedeki askerioperasyonlarına ilişkin bilgi topladığını tespit etti.

BİRÇOK EYLEME KATILMIŞ

2009'da PKK'ya katılan Ahmet Bal'ın 2015'e kadar yurt içi kırsalalanında güvenlik güçlerine karşı birçok eyleme katıldığı, 2018'de Suriye'yegeçerek YPS çalışmalarına katıldığı, Suriye'den Türkiye'ye patlayıcı ve teröristaktarımlarını gerçekleştiren kuryelerin sorumluları arasında yer aldığı, bu yılocak ayında sözde Metina istihbarat ve halkla ilişkiler sorumlusu olarakgörevlendirildiği ve Türkiye'nin Metina ve Haftanin'deki askeri operasyonlarınailişkin istihbari çalışma yürüttüğü öğrenildi.

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü

Son Dakika 3. Sayfa Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü - Son Dakika

YORUMLAR (6)
  • yeşil: sırayla tek tek bu melmeketedin evladıdan Devletimizin kastı yok yol yakınken gelin devletin şevkatli kollarına teslim olun göreceksiniz ki devlet babadır anadır. Sizlere yanlış anlatılıyor gelin teslim olun Cevap Yaz 42 7 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Paşinyan "Herkes silahına sarılmalı" derken Azerbaycan ordusu, Karabağ cephesinde çok sayıda tank ele geçirdi