MİT'ten Suriye'ye başarılı operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı - Son Dakika

MİT'ten Suriye'ye başarılı operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı

29.09.2022 15:16

MİT, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde gerçekleştirdiği operasyonla, PKK/PYD'li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen'i kıskıvrak yakaladı.

MİT sınır dışı operasyonlarına başarıyla devam ediyor. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/PYD/ YPG terör örgütünün ülkemize yönelik faaliyetlerinin sınır ötesinde bertaraf edilmesine matuf bir süredir sürdürdüğü planlı çalışmalar neticesinde 3 örgüt mensubunu Suriye'de terörden arındırılmış harekât bölgeleri üzerinden güvenlik güçlerine yönelik eylem gerçekleştirmek amacıyla, Tel Rifat-Azez-Afrin-Kilis/Gülbaba Köyü üzerinden Amanoslara intikal etmeyi planladığını tespit etti.

MİT'ten Suriye'ye başarılı operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı

KARA YOLUNDA PUSU KURULDU

Mezkur bilgilerin Emniyet birimlerince de teyit edilmesi üzerine, MİT ekipleri teröristlerin yakalanmasına yönelik operasyon planının uygulamasına geçti. Terör örgütü mensupları Adnan Piro kod Ferhad Edemen, Bahtiyar kod Ozan Tunç, Çem Riha kod Mehmet Kaykır, Tel Rifat alanından hareket ederek FKH alanına ulaştı. FKH alanında örgüt mensuplarını karşılayan ve milis rolünü oynayan Suriye Milli Ordusu unsurları operasyonunun güvenliğini sağlamak amacıyla uygun bir mizansenle örgüt mensuplarını Afrin şehir merkezi girişine kadar getirdi. Afrin şehir merkezi girişinde Afrin-Azez karayolu üzerinde pusuda bekleyen MİT ekibi örgüt mensuplarını silah ve teçhizatları ile birlikte sağ olarak ele geçirdi.

MİT'ten Suriye'ye başarılı operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı

PKK İÇERİSİNDE AKTİF OLDUKLARI TESPİT EDİLDİ

Yakalanan teröristlerden Çem Riha kod Mehmet Kaykır'ın, 2012'de PKK'ya katıldığı, örgütün gençlik faaliyetlerinde yer aldığı, İran'da da örgüt adına faaliyet yürüttüğü, son olarak Amanos saha yönetiminde sözde Dörtyol Sorumlusu olduğu, Adnan Piro kod Ferhad Edemen'in 2010 yılında PKK'ya katıldığı, Zeytindalı Harekâtı öncesinde Amonoslar'da kurye ve muhabere sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği, Bahtiyar kod Ozan Tunç'un 2014'te örgüte katıldığı ve suikast eğitimi aldığı, örgüt elebaşlarından Bahoz Erdal Kod Fehman Hüseyin'in yakın koruması olduğu bilinmektedir.

MİT'ten Suriye'ye başarılı operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı
YORUMLAR (3)
500
MİT, sözde PKK/YAT Cezire Bölge Sorumlusunu etkisiz hale getirdi MİT, sözde PKK/YAT Cezire Bölge Sorumlusunu etkisiz hale getirdi ABD tarafından özel olarak eğitilen PKK'nın kritik ismi, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi ABD tarafından özel olarak eğitilen PKK'nın kritik ismi, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi MİT, PKK'nın Suriye'de sözde bölge sorumlusunu etkisiz hale getirdi MİT, PKK'nın Suriye'de sözde bölge sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Son Dakika Güncel MİT'ten Suriye'ye başarılı operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı - Son Dakika


Advertisement