Son Dakika: Muayeneleri yapılan ve uygun olan LPG'li araçlar artık AVM otoparklarını kullanabilecek - Son Dakika

Son Dakika: Muayeneleri yapılan ve uygun olan LPG'li araçlar artık AVM otoparklarını kullanabilecek

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Otopark Yönetmeliği'nde düzenleme yapıldığını belirterek, muayeneleri yapılan ve uygun olan LPG'li araçların artık AVM otoparklarını kullanabileceğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Kurum, Elazığ depremine ilişkin, "İlk konutlarımızı Sürsürü'de bitirdik, teslimlerini gerçekleştireceğiz. Bu yıl sonuna kadar 8 bini Elazığ'da, 2 bini Malatya'da olmak üzere 10 bin konutumuzu bitirip vatandaşlarımıza teslim edeceğiz" dedi.

Otopark Yönetmeliği ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, "Muayeneleri yapılan, uygun olan LPG'li araçlar AVM otoparklarına girebilecek." dedi.

"YENİ DERELİ'NİN İNŞASINI EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ"

Giresun'daki sele ilişkin de konuşan Kurum, "Yapılması gereken projeleri planlıyoruz, hızlı şekilde altyapıya ilişkin süreçleri yönetiyoruz. Yeni Dereli'nin inşasını en kısa zamanda yapıp önümüzdeki yılın 6. ayına kadar teslim edeceğiz. Toplamda Dereli'de, Giresun'da, Doğankent'te maliyeti 2 milyar lirayı bulacak yatırımlar ilgili bakanlıklarımızca yapılmakta" dedi.

"7 BÖLGEYE İLİŞKİN EYLEM PLANI HAZIRLANIYOR"

Kurum, Türkiye'de 7 bölgeye ilişkin eylem planları hazırlandığını belirterek, "Ülkemizde daha önce görmediğimiz olaylarla karşılaşacağız. Yoğun yağış, sel, heyelanlar daha sık görülmeye başlanacak" dedi.

"İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ TAMAMEN KALDIRILACAK"

Parsel bazında imar planı değişikliğinin tamamen kaldırılacağını söyleyen Kurum, "Şehirlerimizi daha planlı, silüeti düzgün, etrafa, komşusuna, yandaki parsele zarar vermeyen şekliyle yönetmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE DÖNÜŞMESİ GEREKEN 6,7 MİLYON KONUT VAR"

2012'den bugüne kadar 1 milyon 410 bin konutun dönüşümünün sağlandığını söyleyen Kurum, "Türkiye'de riskli gördüğümüz, dönüşmesi gereken 6,7 milyon konut var. Yaklaşık 1,5-2 milyonu İstanbul'da. TOKİ bugüne kadar 160 bin konutun dönüşümünü sağladı. İstanbul'da 30 bin konutluk projemiz fiilen devam etmekte. Başladığımız projeyi 1-1,5 yıl içinde tamamlıyoruz" dedi.

"ŞARTLARI SAĞLAYAN AVM'LERİ İLAN EDECEĞİZ"

LPG'li araçların AVM otoparklarını kullanabileceğini de söyleyen Kurum, "LPG'li araçlar için otopark şartlarını sağlayan AVM'leri ilan edeceğiz. Otoparklar 'LPG'li araçlara uygundur' şeklinde belgelendirilecek" diye konuştu.

Son Dakika: Muayeneleri yapılan ve uygun olan LPG'li araçlar artık AVM otoparklarını kullanabilecek

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 12:18

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Muayeneleri yapılan ve uygun olan LPG'li araçlar artık AVM otoparklarını kullanabilecek - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (9)
  • nnn: hahaha kanuna bak ya şaka gibi dün almadığın arabaya bugün geç kardeşim diyeceksin.çünkü işler baya düştü ne yapalım ne yapalım heh buldum bunu yapalım hooop yaptım oldu.dünya bizi kıskanıyor. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Hamza: Ne kadar sığ zihniyete sahipsin sen yok Türkiye en mükemmel olsa da eleştir sözüm yokta neden Amerikan sevdanı avrupa sevdanı Türkiye için göstermiyosun anlamıyorum. Otoparklara lpg li araçların girmesinde zannımca zaten sıkıntı yok iyi bir şey böyle bir ayrımın kaldırılması eleştirecek bişey bulmaya çalışıyorum ama sizin kadar yaratıcı olamıyorum. Sizi tatmin etmekten kurtulduğu için mi bu hazımdızlığınız yoksa 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Songül Karlı, frikik verdiği pozuyla gündeme bomba gibi düştü Belhanda'dan transfer iddialarına dikkat çeken yanıt: Şimdilik Galatasaray'dayım G.Saray oyuncu değişikliği sonrası sahada 12 kişi oldu, derbide kural hatasının eşiğinden dönüldü Deniz paraşütünü çeken teknenin türbin motoruna halat dolandı! Eğitmenlerin profesyonelliği büyük faciayı önledi Cumhur İttifakı'nın oy oranı düştü mü? AK Partili Hamza Dağ, son yaptırdıkları anketi paylaştı Azerbaycan ordusu kritik öneme sahip Murovdağ zirvesini ele geçirdi Karı-koca, ilaç içerek yaşamlarını son vermek istedi Sivilleri hedef alan Ermenistan'dan uluslararası topluma Türkiye çağrısı: Ankara'yı engelleyin