Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı - Son Dakika

Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı

16.08.2020 13:34
Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı, System.String[]

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde, bilgisayar oyunları bağımlısı olduğu iddia edilen 16 yaşındaki çocuk kayboldu. Gece saatlerinde ailesinden habersiz yanına kimlik kartını alarak evden ayrılan Mahmut Çapıt her yerde aranıyor. Çocuğun babası ise "Cebinde belki 20 lirası vardır, ne yer ne içer aklımız almıyor" dedi.

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde, bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu öne sürülen 16 yaşındaki Mahmut Çapıt, gece saatlerinde ailesinden habersiz, yanına yalnızca kimlik kartını alarak ortadan kayboldu. Kendisinden henüz haber alınamayan çocuk, her yerde aranıyor.

"TELEFONUNU YANINA ALMAMIŞ, CEBİNDE HARÇLIĞI YOK"

Baba Hacı Salih Çapıt, 12 Ağustos Çarşamba günü gece saatlerinde uykudayken oğlunun habersiz evden ayrıldığını ve bugüne kadar kendisinden haber alamadıklarını söyledi. Sabah ağabeyi ile aynı iş yerinde çalışan oğlunu uyandırmak için odasına girdiğinde bulamadığını belirten baba Çapıt, "Oğlum evden kaçmayı planlamış ve herkes uyuduktan sonra evden çıkıp gitmiş. Mahmut'un telefonu vardı ama yanına almamış. Cebinde harçlığı da yok, belki bir 20 lirası vardır. Bu parayla ne yer, ne içer, nereye gider aklımız almıyor" dedi.

Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı

"KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN KONTROLÜNE GİRMESİNDEN ENDİŞE EDİYORUZ"

Sosyal medyada çocuklarının kayıp ilanını yayınladıktan sonra muhtelif ihbarlar aldıklarını anlatan baba Çapıt, "İlk arayanlar çocuğumu Kulu ilçesinde, sonra da Ankara AŞTİ'de gördüklerini söyledi. Cebinde parası yoktu, AŞTİ'den nasıl seyahat edecek? Daha sonra arayıp İstanbul Yolu otobanında otostop uygulayarak seyahat eden bir çocuğu Mahmut'a benzettiklerini söyleyenler oldu. Allah rızası için yavrumu gören varsa bize yahut polise bildirerek yardımcı olsunlar. Çocuğumun kötü niyetli kişilerin kontrolüne girmesinden endişe ediyorum" dedi.

"OYUNLARA DADANDIKTAN SONRA ASİ BİR YAPI KAZANDI"

Oğlunun üzerinde soluk mavi renkli bir tişört bulunduğunu kaydeden baba Çapıt, "Mahmut bilgisayar oyunlarına dadandıktan sonra huyu değişti, asi bir yapı kazandı ve söz dinlemez oldu. O gün gündüz de iş yerinde oyuna fazla dalınca ağabeyi uyarmak istemiş ve tartışmışlar. Ben de telefonda konuşup nasihat ettim, öğüt verdim. Akşam da eve normal bir şekilde geldi. Ben Mahmut'u evi terk etmesine oynadığı oyunların sebep olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı
Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Konya'da oyun bağımlısı 16 yaşındaki çocuk evden kaçtı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
  • Neme lazım: Neden çalışıyordu çocuk, okula gitmiyor mu? Okul zamanı okula gidecek, tatil zamanı dinlenecek, ihtiyacınız yoksa çalıştırmayin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • HÜSEYİN ÖZPEHLİVAN: Anne babaların düştüğü en büyük hata, kendi keyifleri bozulmasın diye çocuğun eline telefon, tablet vb. cihazların tutuşturulmasıdır. Çocuk yeterince ilgi görmediği, ailesiyle çok vakit geçirmediği zamanlarda, bağımlılık seviyesine gelen uğraşlar edinebiliyor. Her şeyin saatle ve yeterli miktarda yaptırılması çocuk gelişimi için iyi olacaktır. Bir erkek evlat sahibi olarak bunları yazıyorum. 1-2 saat youtube belirli videolar günlük izleme hakkı var kontrollü şekilde. Sahip çıkmalıyız. Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Sosyal medya fenomeni, barbie bebeğe benzemek için 90 kilo verdi Selin Ciğerci, reklam yapıp takipçilerini kandırınca sosyal medyada tepki çekti Büyük Menderes'te alarm! Nehrin kirlilik oranı 4'ncü dereceye ulaştı Saadet Partisi'nde ittifak çatlağı! Erdoğan'la görüşen Asiltürk'ün açıklaması kriz çıkardı İntihar için inşaata çıkan vatandaş, karısının tek sözüyle aşağıya indi Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu