Sürücülerin akılalmaz taktiği! Polis kontrolünden kaçmak için WhatsApp grubu kurdular - Son Dakika

Sürücülerin akılalmaz taktiği! Polis kontrolünden kaçmak için WhatsApp grubu kurdular

Adana'da polis ekiplerinin sıkı denetimlerine karşı sürücülerin WhatsApp grubu üzerinden haberleşerek polisten kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Adana'nın Kozan ilçesinde polis ekiplerinin motosikletlilere yönelik yaptığı sıkı denetimler sırasında sürücülerin akılalmaz taktiği ortaya çıktı. Sürücüler whatsapp grubu üzerinden haberleşerek polis denetiminden kaçmaya çalışsa da bir süre sonra yakayı ele verdiler.

KAÇMAK İÇİN WHATSAPP GRUBU KURMUŞLAR

Adana'nın Kozan ilçesinde Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, ilçede abartılı egzoz, plakasız motosiklet, kask takmayan ve kurallara uymayan motosiklet sürücülerine yönelik trafik uygulaması başlattı. Polisin uygulamasından kaçmak isteyen motosiklet sürücüleri de Whatsapp'tan kurduğu haberleşme grubu ile polisten kaçma planları yaptığı görüldü.

Sürücülerin akılalmaz taktiği! Polis kontrolünden kaçmak için WhatsApp grubu kurdular

VATANDAŞLARIN ÇOĞU UYGULAMADAN MEMNUN

Denetimlerde kask takan ve kurallara uyan sürücüler, ilçede bazı motosiklet sürücülerinin tek teker kaldırmaları, motosiklet abartı egzozları yüzünden trafikte zorlandıklarını ifade ederek polisin uygulamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

YAKALANANLAR HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

Uygulamada kasksız yakalanan sürücüleri can güvenliği konusunda sıkı şekilde uyaran polis ekipleri, plakası olmayan, kask takmayan ve abartılı eksoz tespit ettikleri motosikletlere yasal işlem yaptı. 2016'da trafikten men edilen plakasız bir motosiklet de polislerin dikkati ile yakalandı. Uygulamada toplu taşıma araçlarında maske mesafe denetiminde de kurallara uyan yolcu ve araç sürücülerine teşekkür edildi.

Sürücülerin akılalmaz taktiği! Polis kontrolünden kaçmak için WhatsApp grubu kurdular

Haber Yayın Tarihi: 14.08.2020 09:41 - Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Sürücülerin akılalmaz taktiği! Polis kontrolünden kaçmak için WhatsApp grubu kurdular - Son Dakika

YORUMLAR (13)
  • doğulu : manyak ülkeyle ne alakası var insan insan olmayınca ayada gitse aynı yayada gitse aynı sanki çok özlediğin elin gavurunun ülkesi sanki çok iyi oradakiler polisten it gibi korkuyorlar,yaşlısıyla genciyle bir hata yaptın mı hemen polisi arıyorlar vicdan denen bir şey yok onlarda çok istiyorsan def ol orada yaşa..................................................... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • EMEKÇİ: TRABİZONDA KIRMIZI IŞIKTA GEÇENE EMNİYET CEZA YAZAMIYOR, ÇÜNKÜ ANKARADA BABALARI VARDIR.ONLARI ARIYORLAR CEZA YAZAN GÖREVİNİ YAPAN EMNİYET MENSUPLARI AYNI GÜN SÜRGÜN EDİLİYORLAR,TRABİZON APAYRI BİR EYALET OLMUŞTUR. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Anayasa Mahkemesi Başkanı, İçişleri Bakanı'nın meydan okumasına Mevlana'dan alıntı yaparak cevap verdi Maske denetiminde kimliklerini vermek istemeyen 2 şüpheli polislerle arbede yaşadı Son Dakika: Galatasaray - Fenerbahçe derbisini Ali Palabıyık yönetecek Kardeşinden mesaj gelince harekete geçen abi gittiği yerde kardeşinin son anlarına tanık oldu Rıdvan Dilmen'in suçlamalarına Rasim Ozan'dan ilk yanıt: FETÖ ile savaşımı inkar edenin alnını karışlarım Sokak köpeğini cadde ortasında çekip vurdu! O anlar kamerada Başakşehir ile Galatasaray arasında müthiş takas: Al Diagne'yi, ver İrfan Can'ı Türkiye'de 5 gün önce yapılan korona aşısından ilk bulgular geldi: Ciddi yan etki yok