Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak - Son Dakika

Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak

12.04.2021 19:39

Son dakika: Rusya, tur operatörlerine Türkiye'ye tur satışını 1 Haziran'a kadar askıya almalarını önerdi. Düzenli uçuşlar ise İstanbul ile Moskova arasında karşılıklı olarak haftada 2 uçuşla sınırlandırılacak.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatiana Golikova, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği basın toplantısında, Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığına dair açıklamalarda bulundu.

Golikova, Rus otoritelerin Türkiye'de koronavirüs durumunu izleyeceklerini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TUR SATIŞLARI 1 HAZİRAN'A KADAR ASKIYA ALINDI

"Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki düzenli uçuşlar karşılıklı olarak haftada iki uçuşla sınırlandırılacaktır. Moskova - İstanbul, İstanbul - Moskova; Rusya Federasyonu tur operatörlerinin Türkiye'ye tur satışını 1 Haziran'a kadar askıya almaları önerilir. Bu tarihten önce satın alınan turların başka yöne değiştirilmesi veya ertelemeleri tavsiye edilir."

AKKUYU İSTİSNASI

"Türkiye'de bulunan vatandaşlar için hem tatillerine devam etme hem de tahliye uçuşlarıyla uçma fırsatı olacak. Ayrıca Türkiye'de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya'ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak."

Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Rusya Türkiye'ye tur satışını askıya aldı, düzenli uçuşlar da sınırlandırılacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (35)
  • sir alex : turkiyede turizimcilik sadece rus turistle olmaz bu yaz turkiye ye milyonlarca ingiliz turistler gelir antalya marmarise oradaki antalya turistlerin guzel mekanidir Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • imadeddin Selim: Rusiyanın herbi senayesi,Qaravağda tamamen çökdü.Türkiye,Ukraynaya destek verse,Rusiyanın herbi senayesi tamamen mehv olur. Ona görede,Türkiyeye teziyiq edir. Turkiye,siyaseyini öz çixarları zerine qurmalıdır deye,dşnrem. Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım'a yeni görev! Başkanlık katı hazırlanıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım'a yeni görev! Başkanlık katı hazırlanıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan tepkilere yanıt: Türkiye'deki aşı çalışmalarının yüzde 95'i bana ait Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan tepkilere yanıt: Türkiye'deki aşı çalışmalarının yüzde 95'i bana ait Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada kazan kaldırdı! Emre Belözoğlu'na ateş püskürdüler Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada kazan kaldırdı! Emre Belözoğlu'na ateş püskürdüler Beşiktaş, Karagümrük'e kaybetti, maç sonu ortalık savaş alanına döndü Beşiktaş, Karagümrük'e kaybetti, maç sonu ortalık savaş alanına döndü Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas Manavgat'ta 25 yaşındaki genç, yanında babasının tabancasıyla ölü olarak bulundu Manavgat'ta 25 yaşındaki genç, yanında babasının tabancasıyla ölü olarak bulundu Sanatçı Sabahat Akkiraz'dan gündem olacak Mescid-i Aksa yorumu: İşte yobazlık budur! Sanatçı Sabahat Akkiraz'dan gündem olacak Mescid-i Aksa yorumu: İşte yobazlık budur!
Advertisement