Son dakika! Su tasarrufuyla bahçelerine can veriyorlar - Son Dakika

Son dakika! Su tasarrufuyla bahçelerine can veriyorlar

01.07.2020 14:11
Son dakika! Su tasarrufuyla bahçelerine can veriyorlar, System.String[]

Son dakika güncel haberi: Sarayönü ilçesinde Mehmet Büyükeğen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin drenaj sisteminde toplanan yağmur ve yer altı suları okul bahçesindeki bitkilere can veriyor.

Sarayönü ilçesinde Mehmet Büyükeğen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin drenaj sisteminde toplanan yağmur ve yer altı suları okul bahçesindeki bitkilere can veriyor.

Binanın temelini korumak için kurulan drenaj kuyularında biriken tahliye sularıyla okul bahçesinde bulunan 150'den fazla ağaç ve bitkiler sulanıyor.

Mehmet Büyükeğen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatih Koyuncu, daha önceden kanalizasyona giden suları, kurdukları otomatik drenaj sistemiyle bahçe sulama suyuna çevirdiklerini söyledi.

Bu sayede su kaynaklarını koruyarak enerji tasarrufu sağladıklarını kaydeden Koyuncu, şunları kaydetti:

"Suyun önemi her geçen gün artıyor. Biz de bu kaynağımızın boşa gitmesini istemedik. Kurduğumuz otomatik drenaj sistemiyle elektrik ve şebeke suyu kullanmadan bahçemizdeki tüm bitkileri suluyoruz. Su gelecektir. Kaynaklarımızı korumamız gerekiyor. Bir damla su kurtarsak kardır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika! Su tasarrufuyla bahçelerine can veriyorlar - Son Dakika


Son Dakika

Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek