Son Dakika Haberleri: Suudi Kral, Kaşıkçı Ailesini Kabul Etti, Görüşmeye Prens Selman da Katıldı

Suudi Kral, Kaşıkçı Ailesini Kabul Etti, Görüşmeye Prens Selman da Katıldı

24 gün önce

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin ardından Riyad yönetiminden önemli bir adım geldi. Kral Selman, Kaşıkçı ailesini kabul etti, görüşmeye Prens Selman da katıdı.

Suudi Kral Selman, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Cemal Kaşıkçı'nın ağabeyini ve oğlunu makamında kabul etti.

KRAL SELMAN, KAŞIKÇI AİLESİNİ KABUL ETTİ

Suudi Arabistan Kralı Selman'ın, Cemal Kaşıkçı ailesiyle bir araya geldi. Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı ve ağabeyinin katıldığı görüşmede Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın da yer aldığı ifade edildi. Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Kaşıkçı ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletmişti.

Öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı (Solda)

"KİM OLURSA OLSUN HESAP VERECEK"

Suudi Arabistan Kralı Selman, "Sorumluluklarını yerine getirmeyenlerden hesap sorulacak. Ölümünden sorumlu olanlar ve görevini yerine getirmeyenler, kim olursa olsun hesap verecek" dedi.

KAŞIKÇI NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonunda, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na geldiği sırada burada bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" belirtilmişti.
Bahreyn Kralı, TUSAŞ Tarafından Airshow'da Tanıtılan Helikoptere Hayran Kaldı Seda Akgül, Paylaşımıyla Sosyal Medyada Olay Oldu

Alkollü Kadın, Aralarında İlişki Olduğunu İddia Ettiği 80 Yaşındaki Annesi ve Komşunu Rehin Aldı