TAHRAN- Karabağ şehitlerini anma programı düzenlendi - Son Dakika

TAHRAN- Karabağ şehitlerini anma programı düzenlendi

14.12.2020 19:41

İran'ın başkenti Tahran'da Karabağ şehitlerini anmak amacıyla bir program düzenlendi.

İran'ın başkenti Tahran'da Karabağ şehitlerini anmak amacıyla bir program düzenlendi.

Tahran'ın güneyindeki Şehr-i Rey'de bulunan Şah Abdülazim türbesindeki konferans salonunda düzenlenen anma merasimine, Tahran'ın geçici Cuma İmamı Kazım Sıddıki, İran Meclis Başkanı'nın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutan Yardımcısı Muhammed Hicazi ve diğer yetkililer katıldı.

Tahran'ın geçici Cuma İmamı Sıddıki, programda yaptığı konuşmada, Karabağ'ın İslam toprağı olduğunu belirterek, "Karabağ zaferinden dolayı tüm İslam ümmetini kutluyorum. Karabağ için savaşan ve hayatını kaybedenler şehittir." dedi.

Kum kentindeki medreselerde okuyan Azerbaycanlı öğrencilerin de katıldığı programda, Karabağ şehitleri için şiir ve mersiyeler okundu.

YORUMLAR
500
İran ABD ile yaptırımların kaldırılmasına ilişkin görüşmelerin bu hafta yapılacağını duyurdu İran ABD ile yaptırımların kaldırılmasına ilişkin görüşmelerin bu hafta yapılacağını duyurdu İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile Irak Başbakanı Kazımi 'bölgesel gelişmeleri' konuştu İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile Irak Başbakanı Kazımi 'bölgesel gelişmeleri' konuştu İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Irak Başbakanı Kazımi görüşmesinde 'ekonomi' vurgusu İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Irak Başbakanı Kazımi görüşmesinde 'ekonomi' vurgusu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TAHRAN- Karabağ şehitlerini anma programı düzenlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement