Son Dakika Haberleri: TBMM'ye Girmeye Çalışırken Yakalanan 2 DHKP-C'li Terörist Tutuklandı

TBMM'ye Girmeye Çalışırken Yakalanan 2 DHKP-C'li Terörist Tutuklandı

2 ay önce

TBMM banko görevlisini rehin almaya çalışırken yakalanan ve DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın 2 terörist tutuklandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) banko görevlisini rehin almaya çalışırken yakalanan ve terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın 2 zanlı, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

TERÖRİSTLER ANKARA ADLİYESİ'NE GETİRİLDİ

Mecliste 14 Mayıs'ta banko görevlisini rehin almaya çalışırken koruma görevlilerinin anında müdahalesiyle yakalanan ve DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen şüpheliler Mulla Zincir ve Eylem Yücel, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne getirildi.

TUTUKLANDILAR

Ankara Adliyesi'ne getirilen 2 terörist, soruşturma savcısına ifade verdikten sonra tutuklandı.

NE OLDU?

Şüpheliler, 14 Mayıs'ta geldikleri TBMM Dikmen kapısında polislerin arama ve güvenlik sorgulaması yaptıkları sırada banko çalışanını rehin almaya çalışırken koruma görevlilerinin anında müdahalesiyle etkisiz hale getirilmişti.

Yakalanan şahısların üst aramalarında bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulunmuştu.

TBMM'ye Girmeye Çalışırken Yakalanan 2 DHKP-C'li Terörist Tutuklandı
Haber Yayın Tarihi : 22.05.2019 03:19 Şanlıurfa'da sıcak havayla birlikte yılan kapanı satışları arttı Hırsızlık zanlısı kadın böyle isyan etti: 4 senedir parmağıma alyans takamayanlar kelepçe taktırdı Tekneye bağlı paraşütle 50 metreden denize düşen Filistinli turist öldü