Son Dakika! Trump: ABD yüksek mahkemesine gideceğiz, sayımın durmasını istiyoruz - Son Dakika

Son Dakika! Trump: ABD yüksek mahkemesine gideceğiz, sayımın durmasını istiyoruz

04.11.2020 10:29

Son dakika! ABD Başkanı Donald Trump, seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasının ardından kameralar karşısına geçti. Zaferini ilan eden Trump, "Bu ülkenin iyiliği için hukukun düzgünce ilerlemesini istiyoruz. ABD yüksek mahkemesine gideceğiz. Sayımın durmasını istiyoruz" dedi.

ABD'de gerçekleşen başkanlık seçiminde son durumda Biden 238, Trump ise 213 delegeye ulaştı. 270 delegeye ulaşan aday ise ABD'nin yeni başkanı olacak.

Trump'ın açıklamalarından satır başları:

"Öncelikle eşime, aileme, Başkan Yardımcısı Pence'e ve ekibime teşekkür ediyorum. Gelen sonuçlar çok güzel. Büyük bir kutlamaya hazırlanıyor her şey için hazırdık. Çünkü çok ciddi bir farkla kazanıyoruz şu anda. Neredeyse 690 bin kişi farkla öndeyiz.

"SEÇİME KATILIM İNANILMAZDI"

Bu ülkenin vatandaşları inanılmaz bir şekilde sandığa gitti. Seçimlere katılım çok yüksek, bunun bir benzeri yok. Florida'da kazanmayı beklemiyorduk. Orayı da kazandık. Ohio'yu, Texas'ı kazandık. Georgia'ya da açılmamış yüzde 7'lik oy kaldığına göre bizi yakalamaları asla mümkün değil. Arizona'da çok imkan var. Orada da bizim için zafer olacağını söyleyenler var.

"BAŞKANINIZ BİZ OLACAĞIZ"

Ama en önemlisi Pensilvanya'yı çok büyük farkla kazanıyoruz şu anda. 600 bin oy fark var. Bunlar başa baş bile değil. Yani zaten oyların yüzde 64'ü sayılmış durumda, bizi yakalamalarına imkan yok. Michigan ve Wisconsin'de de biz kazanıyoruz. Teksas Valisi beni aradı ve kutladı. Büyük olasılıkla başkanınız biz olacağız.

"BU SEÇİMİ KAZANDIK"

Kazanamayacaklarını biliyorlardı. Bir anda her şey durduruldu. Bu Amerikan halkına yapılan bir ihanettir. Ama şunu söyleyebilirim ki biz bu seçimi kazandık, bizi yakalamaları imkansız.

"YÜKSEK MAHKEMEYE GİDECEĞİZ"

ABD yüce mahkemesinden artık oy vermelerin durdurulmasını istiyoruz. Artık sabahın dördünde açılmamış oylar çıktı denmesini istemiyoruz. Benim için çok üzücü bir an. O yüzden şimdi hedefimiz, seçimin bu ülkenin iyiliği için hukukun düzgünce ilerlemesi. ABD yüksek mahkemesine gideceğiz. Sayımın durmasını istiyoruz"

Son Dakika! Trump: ABD yüksek mahkemesine gideceğiz, sayımın durmasını istiyoruz

Son Dakika Dünya Son Dakika! Trump: ABD yüksek mahkemesine gideceğiz, sayımın durmasını istiyoruz - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (26)
  • misafir: Amerikada nerede ise bütün seçimler başa baş geçiyor hayret verici. Sanki ayarlanmış gibi. Bu sarı kafalıya 4 yıl öncede kazanamaz diyorlardı ama kazandı. Bu yıl ki seçimleri yine kaybedecek derken allem edip gullem edip mahkeme kararıyla koltuktan inmeyeceğe benziyor. Ülkemiz açısından seçimin sonucu: ha kel hasan, ha hasan kel. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Muhendis : Diktatör ve insan hak ve hürriyetlerini gasp edenlerin korkulu ruyasi Biden umarım kazanir. Bu ciddiyetsiz gider. Ciddi Baydın gelir ki. Birileri baysın bayılsın Cevap Yaz 4 9 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak ABD'deki kanlı baskından 3 gün önce "Kongre hedef olabilir" uyarısı yapılmış Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı