Son Dakika Haberleri: Trump'tan Kayıp Gazeteci Açıklaması: Ne Bir Video Verildi, Ne De Gösterildi

Trump'tan Kayıp Gazeteci Açıklaması: Ne Bir Video Verildi, Ne De Gösterildi

4 ay önce

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, Türkiye'den Dışişleri Bakanı Pompeo'ya ses kaydı dinletildiği iddialarını yalanlayarak, "Pompeo'ya Suudi Konsolosluğundaki olayla ilgili ne bir video verildi, ne de gösterildi." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Türkiye'ye yaptığı ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, video ve ses kayıtlarının dinletildiği iddialarını yalanlayarak "Pompeo'ya Suudi Konsolosluğundaki olayla ilgili ne bir video verildi, ne de gösterildi." ifadelerini kullandı.

POMPEO'NUN TÜRKİYE ZİYARETİ

Başkan Donald Trump'ın isteği üzerine kayıp gazeteci Kaşıkçı'nın akıbetini görüşmek için Suudi Arabistan'a giden Bakan Pompeo, bu ziyaretinin ardından Türkiye'ye geldi. Türkiye ziyaretinin ardından basında Pompeo'ya Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin ses ve görüntü kayıtlarının izletildiği iddia edilmişti. ABD Başkanı Trump, yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

KONGRE, KARARA DAHİL OLACAK

Öte yandan Trump, Suudi Arabistan'a herhangi bir yaptırım yapılacak mı sorusunu, "Kaşıkçı olayıyla ilgili vereceğimiz karara kongre de dahil olacak." dedi.

KAŞIKÇI'NIN AKIBETİ

Resmi işlemler için 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna giden gazeteci Kaşıkçı'nın olayındaki sır perdesi hala aralanamadı. Başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu belirlendi.

Öte yandan, İstanbul'daki Başkonsoloslukta yapılan 9 saatlik aramada bina içerisinde çok sayıda DNA hücre örneğinin toplandı. Konsolosluk binasından sonra Başkonsolos Muhammed el Uteybi'nin konutu da arandı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Kaşıkçı Cinayetinin Ses Kaydını Dinlediği İddia Edildi

ABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Dikkat Çeken İddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumlu Tutulacak
Sedat Peker, Ne İş Yaptığını ve Aylık Gelirini Açıkladı Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu

AK Parti'den Aday Gösterilmeyen Belediye Başkanı, 3 Bin Kişi ile Birlikte CHP'ye Geçti