Son Dakika Haberleri: Türk Hava Sahası Kuzey Irak'a Yapılacak Tüm Uçuşlara Kapatıldı

Türk Hava Sahası Kuzey Irak'a Yapılacak Tüm Uçuşlara Kapatıldı

2 ay önce

Bakanlar Kurulunda, Türk Hava Sahasının Kuzey Irak'a yapılacak tüm uçuşlara kapatılmasına karar verildi.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan  Hükümet Sözcüsü  Bekir Bozdağ, Türk Hava Sahası'nın Kuzey  Irak'a yapılacak tüm uçuşlara kapatılmasına karar verildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği  Bakanlar Kurulu'nda ayrıca, IKBY denetimindeki  Habur Sınır Kapısı'nın  Irak hükümetine devredilmesi için MGK kararları doğrultusunda çalışmaların başlatılmasına da karar verildi.

İşte  Bekir Bozdağ'ın açıklamasından satır başları:

Kuzey  Irak Bölgesel Yönetimi'nin bulunduğu yerlerin uçuşa kapatılması konusunda Milli Güvenlik Kurulu'nda alınan tavsiye kararı doğrultusunda  Bakanlar Kurulu'muz Türk Hava Sahası'nı kapatmıştır.

"TÜRK HAVA SAHASINI KULLANAMAYACAKLAR"

Bundan sonra Türk Hava sahasını kullanarak hiçbir uçak Kuzey  Irak Bölgesel Yönetimi'nin bulunduğu yerdeki havaalanlarına uçamayacak ve oradan kalkan hiç bir uçak da Türk Hava Sahası'nı kullanamayacaktır.

"HABUR SINIR KAPISI IRAK HÜKÜMETİNE DEVREDİLECEK"

Türkiye -  Irak arasındaki sınırlardan birisi olan  İbrahim Halil Sınır Kapısı'nın (Habur)  Irak hükümetine devri konusundaki çalışmaların başlatılması hususunda da Milli Güvenlik Kurulu'muz tavsiye kararı almıştı. Arkasından yapılan bakanlar kurulunda da  İbrahim Halil Sınır Kapısı'nın  Irak hükümetine devri çalışmalarının başlatılması kararı verildi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Kuzey Kore'den Kaçan Kadın Askerden Şok Eden İtiraflar: Kadınlara Tecavüz Ediliyor Komşusuyla Yatakta Basan Oğlunu Öldüren Cani Anneye Tepki Yağdı: Sen de Vicdan Var mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65 Yıl Sonra Yunanistan'ı Ziyaret Edecek İlk Cumhurbaşkanı Olacak