Son Dakika Haberleri: Bayram Namazı Çıkışında ABD Büyükelçiliğine Saldırıyı Kınayan Yıldırım: Tasvip Etmemiz Mümkün Değil!

Bayram Namazı Çıkışında ABD Büyükelçiliğine Saldırıyı Kınayan Yıldırım: Tasvip Etmemiz Mümkün Değil!

7 ay önce

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada, "ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik yapılan saldırıyı tasvip etmiyorum. Hiçbir şekilde kanunsuzluğa izin verilmeyecek." dedi.

Bayram Namazı Çıkışında ABD Büyükelçiliğine Saldırıyı Kınayan Yıldırım: Tasvip Etmemiz Mümkün Değil!, System.String[]

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bayram namazı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ankara'da ABD Büyükelçiliğine düzenlenen silahlı saldırı hakkında konuştu. Yıldırım, "Böyle bir saldırıyı tasvip etmemiz mümkün değildir, kınıyoruz. Kolluk kuvvetlerimiz bu saldırıyı yapmaya çalışanları yakalamış, adalete teslim etmiştir. Hiçbir şekilde kanunsuzluğa izin verilmeyecektir" dedi.

BARIŞ DOLU MESAJLARDA BULUNDU

Yıldırım, "Bayram namazımızı eda ettik. Kurban kesecekler süratle hareket ettiler. Milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın huzur, barış ve kardeşliğe vesile olmasını niyaz ediyorum. Bayramlar küslüklerin sona erdiği, kardeşliğin, sevginin, dostluğun zirve yaptığı günlerdir. Bu bayramı fırsat bilelim. Bayram vesilesiyle ülkemizin güvenliği için fedakarca görev ifa eden askerlerimize, polislerimize, jandarmalarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Terör belası başta olmak üzere ülkemiz afad ve felaketlerden Allah muhafaza eylesin" dedi.

"BİZİM GÖREVİMİZ HER TÜRLÜ YABANCIYI, DİPLOMATI KORUMAK"

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik düzenlenen silahlı saldırıyı kınayan Binali Yıldırım, " Türkiye'de yabancı misyonlar, büyükelçilikler Türkiye Cumhuriyeti güvencesi altındadır. İlişkilerimiz nasıl olursa olsun bu ayrı bir şey. Bizim ülkemizde görev yapan her türlü yabancıya, diplomata, misafire onların güvenliğini sağlamak bizim en önemli görevlerimizden birisidir. Böyle bir saldırıyı tasvip etmemiz mümkün değildir, kınıyoruz. Kolluk kuvvetlerimiz bu saldırıyı yapmaya çalışanları yakalamış, adalete teslim etmiştir. Hiçbir şekilde kanunsuzluğa izin verilmeyecektir." açıklamalarında bulundu.
Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Eşini 88 Bıçak Darbesiyle Öldüren Sanık: Birliktelik Görüntülerimizi Sevgilisine Gönderdi

Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu