Son Dakika Haberleri: "Suçsuzluğum anlaşılınca üzüleceksiniz" dedi, müebbet hapis cezasına çarptırıldı

"Suçsuzluğum anlaşılınca üzüleceksiniz" dedi, müebbet hapis cezasına çarptırıldı

11 gün önce

Antalya'da 15 yıl önce 7 kurşunla birini öldürdükten sonra Almanya'ya kaçtığı iddia edilen şüpheli hakim karşısına çıktı. Yargılaması tamamlanan şahıs müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Şahsın "Suçsuzluğum anlaşılınca üzüleceksiniz" sözleri ise dikkat çekti.

Antalya'da 15 yıl önce 7 kurşunla birini öldürdükten sonra Almanya'ya kaçtığı iddia edilen şahıs, hakim karşısına çıktı. Şahıs "Bana bir ceza verilecek olursa, sonuçta suçsuzluğum anlaşılınca üzüntü duyacak olmanızı belirtmek istiyorum. Beraatimi talep ediyorum" diyerek savunma yaptı. Ancak bu savunma yeterli olmadı. Şahıs müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 1 Ocak 2004 tarihinde Mahmut Y. ve Mehmet Salih Direkçi arasında meydana geldi. Yaşanan husumet sonucunda Mehmet Salih Direkçi, aracının içinde 7 kurşunla öldürüldü.

İDDİANAMEDE YOK YOK

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mahmut Y.'nin daha önceki tarihlerde Mehmet Salih Direkçi'yi bıçakladığı, evinde yangın çıkarıldığı, olay günü ise Direkçi'yi aracının içinde yedi el ateş ederek öldürdüğü, ardından ise olay yerinden kaçtığı belirtildi.

OLAY SONRASI ALMANYA'YA KAÇTI

Mahmut Y.'nin olayın ardından Almanya'ya kaçtığı, hakkında ise yakalama kararının çıktığı öğrenildi. Geçtiğimiz mayıs ayında sahte pasaportla Türkiye'ye giriş yapan Mahmut Y. yakalandı, tutuklanarak Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Mahmut Y., Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde daha önce verdiği savunmasında olayı anlattı.

"KIZIMA TECAVÜZ ETMİŞLER"

Mahmut Y., "Maktulün babası bana, 'senin başına öyle bir şey getireceğim ki sen başını kaldıramazsın' dedi ve sonra çekip gitti. İki ay sonra benim kızımı pazarda arabasına zorla bindirip tatil köyüne götürüp tecavüz etmişler. O yetmiyormuş gibi, dört kişiyle daha yatağa zorla sokuyor. Bunu bana T.D. söyledi. Bir gün Mehmet Sahil Direkçi bana, 'Sen hala ne geziyorsun? Sana böyle yaptım. Yetmedi dört kişi daha yolladım. Sen hala Antalya'da geziyorsun' dedi. Kesinlikle ne vurma, ne de öldürme var" dedi.

"BOYACIYLA BERABER KAÇTIK"

Olay günü dükkanında tadilat olduğunu söyleyen Mahmut Y., "Ben dükkana tamirat eşyası almıştım, boyacı da yanımdaydı. 300 metre ilerimizden silah sesi gelince, 'birisini vurdular' dediler. Boyacıyla beraber kaçtık. O esnada tadilat malzemelerini arabanın arkasına koyuyorduk, dükkana gidecektik. Sonra silah sesi gelince boyacı da kaçtı. Orada alışveriş yaptığım dükkan sahipleri de kaçtı" diye konuştu.

"ÖNCE ROMANYA'YA, ARDINDAN ALMANYA'YA GİTTİM"

Almanya'ya para kazanmak için gittiğini ifade eden Mahmut Y., para vererek pasaport yaptırdığını söyledi. Mahmut Y., "Başkasının adına pasaport yaptırdım ve Romanya'ya gittim. Romanya'dan Macaristan'a, Macaristan'dan Viyana'ya, ardından ise Almanya'ya gittim" şeklinde konuştu.

Mehmet Salih Direkçi'yi öldürmediğini ileri süren sanık Mahmut Y., "Ben öldürmedim, bana iftira attılar. Kimin öldürdüğünü bilmiyorum" dedi.

"BEN ÖLDÜRMEDİM"

Sanık Mahmut Y. okunan otopsi raporuna ise, "Ben öldürmedim, benim silahım yok" dedi.

Sanık Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Mahmut Y., tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katıldı. Aynı zamanda duruşmada müştekiler ve taraf avukatları da yer aldı.

"BERAATİMİ TALEP EDİYORUM"

Son sözü sorulan sanık Mahmut Y., "Mahkemeye saygı duymakla birlikte, bana bir ceza verilecek olursa sonuçta suçsuzluğum anlaşılınca üzüntü duyacak olmanızı belirtmek istiyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Karar veren mahkeme heyeti ise, Mahmut Y.'yi 'tasarlayarak bir kişiyi öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Haber Yayın Tarihi: 11.09.2019 09:57 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Ormanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Ünlü model Emily Ratajkowski'den sütyensiz Instagram paylaşımı Rüyasında gördüğü annesi için duamatik tasarladı