Son Dakika Haberleri: SONAR'ın Seçim Anketinde AK Parti Yüzde 44

SONAR'ın Seçim Anketinde AK Parti Yüzde 44

4 yıl önce

SONAR Araştırma'nın genel seçim anketine katılan seçmenlerin yüzde 44.66'sı AK Parti, yüzde 28,14'ü CHP yönünde görüş bildirdi.

SONAR'ın Seçim Anketinde AK Parti Yüzde 44, System.String[]
Anket şirketleri seçmenin nabzının tutmaya devam ediyor.  MHP ve  AK Parti'nin yayınlamış olduğı anketlerin ardından, SONAR Araştırma da Ağustos 2013 tarihli son anketini yayınladı. 'Bu pazar seçim olsa hangi parti ne kadar oy alır?' araştırmasından çıkan sonuca göre,  AK Parti'nin oy oranı son anketlerin aksine yüzde 44.66'da kaldı.

CHP YÜZDE 28'E ÇIKTI

SONAR'ın araştırmasında  Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki yükseliş dikkat çekiyor. Son anketlerde yüzde 25'in üstüne çıkamayan  CHP yüzde 28,14 ile ikinci sırada yer alırken, üçüncü sıradaki  MHP'nin oy oranı 16,07.

BDP OLDUĞU YERDE SAYIYOR

Ankette, çözüm süreci ile birlikte oy kaybedeceği tahmin edilen BDP seçmenin yüzde 6,11'inin desteğini alırken, beşinci sıradaki  Saadet Partisi yüzde 2'de kaldı.

ERDOĞAN'IN AÇIKLADIĞI ANKETLER

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir televizyon programında, 3 anket sonucunu açıklamıştı. Bu anketlerin tamamında  AK Parti seçmenin yüzde 51'inin desteğini alıyordu.

Birinci şirketin yaptığı anket sonucuna göre;

AK PARTİ: Yüzde 51.4
CHP: Yüzde 24.9
MHP: Yüzde 13.1
BDP: Yüzde 7
DİĞER: Yüzde 3.6

İkinci şirketin yaptığı anket sonucuna göre;

AK PARTİ: Yüzde 51.9
CHP: Yüzde 23.5
MHP: Yüzde 13.6
BDP: Yüzde 7,4
DİĞER:Yüzde 3.5

Üçüncü anket sonucuna göre ise;

AK PARTİ: Yüzde 51.5
CHP: Yüzde 24.5
MHP: Yüzde12.6
BDP: 6.8

MHP DE ANKETİNİ AÇIKLAMIŞTI

MHP Grup Başkanvekili  Oktay Vural, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada "Ben de oy oranlarını açıklıyorum:  AKP'nin oyu yüzde 34,5,  CHP yüzde 20,  MHP yüzde 20...  AKP'nin kendi anketindeki oy oranları budur. Hüseyin Çelik açıkladı. Son yaptıkları anket bu" ifadelerini kullanmıştı.

İşte SONAR'ın açıkladığı anketler;
Canlı Yayın Kazaları Denilince Akla İlk Gelen Bu Kadın Oluyor ABD, Türkiye'nin Alacağı S-400 Füzelerinden Rahatsız Oldu: Bizim İçin Kaygı Verici
Sokak Ortasında Cinayet! Kaldırımda Oturan Adama Yaklaşıp Bıçağı Göğsüne Sapladı