Son Dakika Haberleri: Soner Hasırcıoğlu / İstanbul Dha

Soner Hasırcıoğlu / İstanbul Dha

5 yıl önce

İstiklal Caddesi üzerinde saat 19.00 sıralarında toplanan yaklaşık 300 kişilik grubun Taksim Meydanı'na yürüyüşüne izin vermeyen polis grubu dağılmaları konusunda uyardı.

Soner Hasırcıoğlu / İstanbul Dha, System.String[]
İstiklal Caddesi üzerinde saat 19.00 sıralarında toplanan yaklaşık 300 kişilik grubun  Taksim Meydanı'na yürüyüşüne izin vermeyen polis grubu dağılmaları konusunda uyardı. Megafonla uyarıda bulunan polis görevlisi, "Burada toplu halde bulunmanıza kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Slogan atarak  İstiklal Caddesi üzerindeki esnafa zarar veriyorsunuz, herkese zarar veriyorsunuz. Bu şekilde olması hiç uygun değil. Sizlere müdahale etmek zarar vermek istemiyoruz. Lütfen bizlere yardımcı olun. Dağılmazsanız müdahale etmek zorunda kalacağız" diyerek megafonla uyarıda bulundu. Uyarıların ardından çevik kuvvet polisleri kalkanlarıyla caddeden aşağı doğru koşarak ilerlemeye başladı. Eylemciler geri çekildi ancak dağılmadı. Bu sırada bazı eylemciler de gözaltına alındı.  Polis kepenklerini kapatan mağazalara giren eylemcileri dışarı çıkması konusunda uyardı. Grubun dağılmaması ve slogan atmaya devam etmesi üzerine TOMA aracından gruba tazyikli suyla müdahale edildi. Müdahalenin ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. Sıkılan sudan çok sayıda kişi etkilendi. Bazı eylemciler hazırladıkları solüsyonla sudan etkilenlere müdahale etti. Müdahalenin ardından polis çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı. Müdahalenin ardından Mis Sokak'taki bazı işyerlerine kaçan eylemcileri polis iş yerlerine girerek gözaltına aldı. Polisin yürümek isteyen eylemcilere tazyikli su, boyalı mermi ve biber gazıyla müdahalesi aralıklarla gece boyu devam etti. İstikal Caddesi'nde yola barikat kuran ve ateş yakan bir grup ise polise taş ve şişe attı.  Polis gruba tazyikli suyla müdahale etti ve barikatı dağıttı. Polisin gaz bombasını ise çok az kullanması dikkat çekti. Saat 17: 00 sıralarında polis tarafından vatandaşın girişine kapatılan  Taksim Gezi Parkı ise saat 01.00'de vatandaşlara açıldı.

Cadde Ortasında Tecavüze Uğrayan Kadına Yardım Etmek Yerine, Cep Telefonuyla Görüntü Çektiler Melih Gökçek'in Yerine Kim Gelecek Sorusuna Abdülkadir Selvi Cevap Verdi
ABD ile Bağdat Arasındaki Kriz Büyüyor! İbadi, Tillerson'un Gönderin Dediği Milislere Sahip Çıktı